Міжнародна конференція «День Інвестора Центральної і Східної Європи 2011» (IDCEE 2011) відбудеться 25-26 жовтня в київському виставковому центрі «АККО Інтернешнл», – повідомила Вікторія Тігіпко, керуючий директор і співзасновник фонду TA Venture, співорганізатор конференції.
Організатори IDCEE очікують зібрати 2000 учасників з Центральної, Східної і Західної Європи, США і Канади.
Вікторія Тігіпко розповіла, що торішня конференція стала відправною точкою для багатьох талановитих підприємців. Наприклад, переможець конкурсу інтернет-проектів Zingaya (інноваційний спосіб спілкування з відвідувачами сайту в один клік) планує найближчим часом залучити інвестиції і почати активні продажі на ринку США. Серед інвесторів компанії – Естер Дайсон, а один з партнерів Zingaya – турецька компанія Internet Holding A.S.
Інший учасник IDCEE – yaM Labs (програмне забезпечення для проведення виробничих нарад) залучив інвестиції у розмірі $500 тис від Foresight Ventures (Росія). Стартап Omyconf (система ділових контактів для професійних заходів) підняв 2 раунди ангельських інвестицій, на загальну суму $350 тис, а вже восени планується почати підготовку до першого раунду венчурних інвестицій, виходячи з оцінки капіталізації проекту $8-10 млн.
Система моніторингу соціальних медіа YouScan отримав seed-інвестицію європейського венчурного фонду The OpenFund.
Про свою готовність взяти участь в IDCEE-2011 вже повідомили Естер Дайсон, американська підприємниця і інвестор, відома своїми інвестиціями в Flickr, Del.icio.us, BrightMail, MedstoryandOrbitz; Ян Бомгольт, співзасновник інвестиційної компанії BrainsToVentures; Лоік Ле Мьор, засновник європейської інтернет-конференції LeWeb, генеральний директор компанії Seesmic; Девід Вороквир, представник люксембурзького фонду Mangrove Capital Partners; Хосе Марін, керуючий директор IGExpansion. Свою участь в конференції також підтвердили інвестфонди Mangrove, Інтел, АБРТ, Руна, BrainsToVenture.
IDCEE-2011 відрізнятиметься від минулорічного кількістю професійних майданчиків для нетворкінгу, які працюватимуть паралельно упродовж двох днів. Буде алея-стартапів, де, як і минулого року, будуть представлені інтернет-проекти Центральної і Східної Європи. Для цього вибраний формат спілкування «тет-а-тет» між інвесторами і підприємцями-початківцями, які зможуть презентувати свої бізнес-ідеї. Кращі проекти EXPO розділять між собою призовий фонд конференції в пропорції 60%, 30%, 10%.
Паралельно з EXPO відбуватиметься форум, у рамках якого організатори обіцяють виступи спікерів зі світовими «іменами» в галузі технологічного бізнесу та венчурного інвестування.
Традиційно залишиться формат панельних дискусії і презентацій найбільш успішних стартап-проектів представлених на EXPO. Новинкою стане стенд-презентація профільних Асоціацій. Цього року цей формат представить Асоціація «ІТ України» в особі компаній Miratech, SoftLine, Mirasoft, ProFIX, Ukrsoft, SoftServe.
Минулого року, за інформацією організаторів, в IDCEE взяло участь 300 представників інвестиційних фондів, експертів, бізнес-ангелів з України, Росії, Центральної і Східної Європи, США і Канади. Також у рамках конференції були презентовані більше 150 відібраних експертною радою «стартапів» з 12 країн, з яких 3 проекти, визнаних інвестиційно-найпривабливішими, розділили між собою призовий фонд у розмірі 10 тис. євро. Всього захід відвідали 1500 чоловік.
Заявку на подання стартапу можна зробити на сайті http://idcee.org/ua/konkurs/zajavka_na_uchastie_startapov.htm