Тепер користуватись сервісом Яндекс.Деньги можуть громадяни будь-якої країни світу, зокрема й України. Раніше це могли робити лише громадяни Росії. Про це сьогодні повідомила Євгенія Завалишина, генеральний директор Яндекс.Деньги.
Євгенія Завалишина також повідомила, що найважливішим ринком для Яндекс.Деньги за межами Росії на сьогодні є Україна. Тому зміни були викликані в першу чергу бажанням вийти легально на український ринок онлайн платежів.
Всі користувачі, не залежно від місця проживання чи громадянства матимуть однакові умови щодо тарифів на обслуговування в системі.
Всі розрахунки проводяться виключно в російських рублях, тому система малопридатна для розрахунків між користувачами всередині країни, але підходить для міжнародних платежів (наприклад, Україна-Росії, Україна-Білорусь, Україна-Казахстан).
У країнах СНД поповнити рахунок в Яндекс.Деньгах можна готівкою через системи грошових переказів CONTACT і Anelik, де є прийом білоруських рублів, українських гривень і тенге. Комісія за поповнення рахунку становить від 1,5 до 2%. В офісах CONTACT і MIGOM можна також вивести гроші з системи.
Яндекс не може назвати конкретну цифру по кількості українських користувачів, які зараз користуються Яндекс.Деньги, оскільки всі користувачі при реєстрації вказують, що вони громадяни Росії (інакше не можливо було зареєструватись). Але за даними статистики Яндекса, близько 10-15% заходів на сервіс Яндекс.Деньги здійснюється з України, а загалом в сервісу 7 млн. зареєстрованих користувачів.
Відкрити рахунок в «Яндекс.Деньгах» може будь-хто, у кого є логін на Яндексі. Платіжна система дає можливість переказувати гроші один одному та оплачувати товари в мережі.
До «Яндекс.Денег» підключено понад 3000 російських і міжнародних інтернет-магазинів.
Яндекс.Деньги з‘явились в 2002 році, в 2005 – зареєструвала мільйонний платіж, в кінці 2006 року – перший мільйон користувачів.