Яндекс кілька днів тому прибрав з головної сторінки сервісу Яндекс.Блоги рейтинг блогерів. Для того, щоб побачити рейтинг, необхідно зробити додатковий клік, що суттєво знизило цінність потрапляння до ТОП-10.
До недавнього часу потрапляння до ТОП-10 блогерів гарантувало стабільний приплив кількох тисяч додаткових відвідувачів зі сторінки Яндекс.Блоги, оскільки лінк на блоги всіх десяти найрейтинговіших блогів був на найвиднішому місці цього сервісу. Та й сам статус перебування в ТОП-10 відкривав додаткові можливості для монетизації блогів. Тепер все інакше, і стимулу за потрапляння до ТОП-10 тепер буде менше.
Ми звернулись до керівника яндексівського сервісу «Пошук по блогах» Антона Волнухіна, щоб він детальніше розповів, що відбувається зараз з Яндекс.Блоги.
Антоне, у зв’язку з чим з головної сторінки Яндекс.Блоги було прибрано загальний рейтинг по блогах?
Насамперед уточню, що ми не прибрали загальний рейтинг, а лише замінили його представлення.
Відтоді, як у жовтні 2006 року ми вперше додали блок рейтингу блогів на головну сторінку blogs.yandex.ru, блогосфера Рунету значно зросла. Тоді в ній було близько мільйона блогів. Зараз їх уже понад 30 мільйонів, і «абсолютний» топ-10 блогів дає досить слабке уявлення про блогосферу, особливо з урахуванням того, що цей список впродовж тривалого часу майже не змінювався. Набагато адекватнішу картину того, що відбувається, можна отримати, дивлячись на найпопулярніші блоги в окремих категоріях або на окремих блогохостингах.
Наприклад, у топ-10 загального рейтингу не було жодного твітер-акаунту при тому, що інтерес користувачів інтернету до Твітеру зараз дуже високий. Цей факт багато в чому пояснюється форматом Твітеру – він свідчить про те, що мікроблоги на Твітері відрізняються від звичайних блогів та їх доцільніше порівнювати між собою, ніж, наприклад, із блогами в ЖЖ. Тепер же на головній сторінці Пошуку по блогах легко отримати список найпопулярніших твітер-акаунтів у Рунеті, а також слідкувати, як зростає їхня кількість. Це ж стосується і багатьох інших сервісів, записи на яких індексуються Пошуком по блогах.
Чи планує Яндекс ближчим часом відмовлятись від рейтингу взагалі?
Ні, ми не плануємо повністю відмовитися від рейтингу, але через деякий час в ньому знову відбудуться значні зміни.
Рейтинг блогів зазнав минулого тижня суттєвої чистки. Навіть в першій сотні блогів зникло з півтора десятків блогів. Здається навіть кілька українських. З чим це пов’язано?
Ми намагаємося робити так, щоб у рейтингу блогів були саме блоги, а не сайти новин чи технічні RSS. Наприклад, за нашими правилами один і той же учасник не може бути одночасно присутнім у Яндекс.Новинах і в рейтингу блогів. На жаль, слідкувати за всіма 30 мільйонами блогів виходить не завжди, тому інколи потоки, які явно не підходять під категорію блогів, ми помічаємо (і прибираємо), коли вони добираються до верхньої частини рейтингу.
На сторінці Яндекс.Блоги зазначено, що всього є понад 30 млн. блогів, але при цьому сумарна кількість першої сімки, яка на нашу думку покриває більше 90% всіх блогів, всього 12 млн. Чому так?
Не можна стверджувати, що це найпопулярніші блогохостинги – підрейтинги існують не для всіх сервісів і типів блогів. Є великі сервіси, для яких своїх підрейтингів з тих чи інших причин немає (приміром, якщо користувачі цих сервісів віддають перевагу якимось іншим вимірювачам популярності – скажімо, власним показникам сервісу, – або просто ведуть свої блоги не настільки публічно, щоб просити нас зробити окремий підрейтинг).
Коли очікувати обіцяний в жовтні український рейтинг блогів?
Чекати варто, але назвати точні строки я не готовий.