2010 рік був багатий на нові та нестандартні методи просування брендів в мережі. Читайте в цьому матеріалі 14 кращих прикладів застосування інтерактивної інтернет-реклами, за версією порталу AdMe.ru.
Саме інтерактивну, тобто таку, що передбачає взаємодію з аудиторією в мережі, а не просто вірусні або онлайн-відео. До рейтингу потрапили по кілька представників від кожного сектора інтернет-реклами: промо-сайти, банери, інновації на відеохостингах, активність в соціальних мережах і так далі.
Головними критеріями вибору були інноваційність і оригінальність рішення.
1. Réunion des musées Nationaux “Monet2010”
Спілка музеїв Франції (Réunion des musées Nationaux) восени 2010 року запустила інтерактивний сайт, присвячений експозиції робіт Клода Моне.
Сайт www.monet 2010.com, здатний захопити роботами художника навіть людей дуже далеких від мистецтва. Це унікальний експеримент, що поєднує класичний живопис і можливості цифрових технологій.
Відомі картини Клода Моне оживають, стають об’ємними і дають можливість глядачеві втрутитися в хід зображених подій, провівши курсором мишки, хлопнувши в долоні або подути в мікрофон.
2. Wrangler Blue Bell (Kokokaka Sweden)
Інтерактивний бутік Kokokaka (Гетеборг, Швеція) створив приголомшливий промо-сайт нової колекції Wrangler Blue Bell.
На сайті використаний новий спосіб демонстрації одягу: відвідувач за допомогою курсору може управляти моделлю, що демонструє одяг. Зокрема можна схопити його, штовхнути в будь-якому напрямку або навіть роздягнути. В ролі моделі виступає актор і дизайнер Tony Ward, що став обличчям усієї колекції деніму 2010 Wrangler Blue Bell.
3. Tipp-Ex “Hunter Shoots A Bear” (Buzzman Paris)
Бренд Tipp-Ex – канцелярська стрічка для корекції – запустив восени на YouTube одну з найоригінальніших кампаній цього року. Особливістю цієї кампанії стала інтерактивність – користувач може самостійно вибирати напрям, в якому розвиватиметься сюжет, а по-друге, інтеграція в інтерфейс YouTube і взаємодія з ним.
Творці кампанії, французька агенція Buzzman і бренд Tipp-Ex, пропонують глядачам писати назви роликів і дивитися, що з цього вийде.
Перше відео вже набрало понад 13 мільйонів переглядів.
Виберіть продовження у кінці ролика
4. Ocron Broadband “Iggy Pop Orcon” (Special Group Auckland)
Інтернет-провайдер Orcon Broadband, просуваючи широкосмуговий доступ в мережі, оголосив про пошук 8 новозеландських музикантів для спільного запису хіта “Passenger” культового рок-музиканта Іггі Попа. За допомогою відеозв’язку “дідусь” панк-року і гранжа особисто проводив кастинг усіх претендентів, перебуваючи при цьому в Майамі. Запис пісні теж проходив віртуально. Хід кампанії висвітлювався новозеландськими ЗМІ, а документальні ролики про найцікавіших моменту кастингу регулярно викладалися на YouTube.
5. Alec Brownstein “The Google Job Expreriment” (Alec Brownstein)
Американський копірайтер Алік Браунштейн (Alec Brownstein) знайшов собі роботу за допомогою контекстної реклами Google AdWords.
Заповзятливий рекламіст купив в системі Google AdWords за $6 розміщення в результатах пошуку по іменах 5 креативних директорів найбільших агенцій: Gerry Graf (Saatchi & Saatchi New York), David Droga (Droga5), Tony Granger, Ian Reichenthal и Scott Vitrone (Y&R).
Коли керівники нью-йоркських агенцій вводили в поле пошуку своє ім’я, першим результатом було повідомлення від Аліка “Гуглити себе – це дуже весело. Взяти мене на роботу – теж весело” і посилання на портфоліо.
Чотири з п’яти креативних директорів призначили Алеку Браунштейну співбесіду, за результатами якої двоє запропонували роботу. Зараз копірайтер працює в Y&R.
6. Doritos “Late Night” (AMV BBDO London)
Агенція AMV BBDO зняла для Doritos музичний кліп з кутом перегляду 360 градусів.
Музиканти використовують платформу Doritos Late Night як інноваційний спосіб спілкування зі своїми фанатами, застосовуючи новітні технології створення музичних відео.
Найцікавішим в технічному плані із вже знятих відео став кліп британського репера Professor Green. Рухаючи курсором мишки можна повертати відео в різні боки і дивитися, що відбувається навкруги. Подивитися кліп можна на YouTube-каналі бренду.
7. Nike Livestrong “Chalkbot” (Wieden Kennedy Portland)
Кампанія “Мелоробот”, проведена Nike і спрямована на боротьбу з раком, одна з небагатьох сучасних кампаній, яка передбачала механізм “онлайн-оффлайн”, а не навпаки. Зазвичай аудиторію закликають зробити щось, а потім виявити активність в мережі, а в цьому випадку аудиторію попросили написати повідомлення тим, хто бореться з раком, через Твітер, Facebook і промосайт wearyellow.com. Постійно отримувані повідомлення наносилися на дорогу, по якої цієї весни проходила знаменита велосипедна багатоденка Tour de France.
8. Canon EOS “Photochains” (Leo Burnett Sydney)
Австралійські креативники і підрозділ Canon придумали фотоланцюжки – послідовності фотографій, що завантажуються на сайт користувачами. Кожен з них виділяв одну деталь на своєму знімку, яка має бути присутньою і на наступному. Нехитра призначена для користувача гра привела до того, що на сайт за місяць було завантажено більше 20000 знімків.
9. AIDES “Graffiti Banner” (TBWA\Paris)
Французький фонд боротьби зі СНІДом розробив інтернет-банер за мотивами ролика агенції TBWA\Paris “Граффіті”.
У січні цього року був запущений сміливий і зворушливий анімаційний ролик про страждання намальованого в громадському туалеті пеніса, який ніяк не міг знайти собі пару, поки добра дівчина не примальовувала йому презерватив.
За допомогою інтерактивного інтернет-банера бідоласі можна спробувати допомогти упіймати бажаний об’єкт, схопивши його і направивши в потрібну сторону.
10. “Magic Boobs” (Change Integrated Poland)
Польська агенція Change Integrated розробила для відвідувачів порно-сайтів соціальну кампанію проти раку грудей “Magic Boobs”/”Чарівні циці” .
Більшість рекламних кампаній про способи діагностики і запобігання раку грудей орієнтовані на жінок. Але чоловіків ця проблема торкається анітрохи не менше, оскільки йдеться про здоров’я їх дружин і подруг. Проблема ускладнюється тим, що чоловіки не схильні звертати увагу на рекламні буклети і ТБ-ролики, медичними термінами проблеми, що пояснюють суть, і способи її рішення. Тоді як чоловіки можуть з не меншим успіхом, ніж самі жінки, провести ручну діагностику, обмацавши груди коханої на предмет ущільнень.
Грунтуючись на інсайті про те, що усі чоловіки – діти, і отже навчати їх треба в грі, креативники розмістили в еротичних розділах сайтів для дорослих інтерактивні зображення дівчини, що запрошує пограти з її голими грудьми.
За сім днів красуня з “чарівними цицями” граючи навчила нехитрим правилам діагностики 175 000 чоловіків. Навчання такої великої аудиторії оффлайн коштувало б рекламодавцеві 6 мільйонів євро, тоді як інтернет-кампанія обійшлася творцям всього в 1300 євро.
11. Best Buy “Twelpforce” (Crispin Porter & Bogusky)
Кампанія “Twelpforce” була найактивнішим твітер-спілкуванням між Best Buy і споживачами. Вони могли поставити будь-яке запитання щодо побутової техніки і отримати дуже швидку і коротку відповідь не від спеціально найнятих людей в PR-відділ, а від реальних співробітників Best Buy. За запевненнями клієнта і агенції, жодне питання не залишалося без відповіді, і не сприймалось несерйозно.
12. The Expendables “Stallone Exploites YouTube”
У рамках промо-кампанії бойовика “Нестримні” на відеохостингу YouTube з’явилося незвичайне інтерв’ю сценариста і режисера фільму Сильвестра Сталлоне.
Сталлоне, що успадкував бійцівський характер від одеської прабабусі, і в рекламі свого нового фільму не обійшовся без стрілянини. Виключно в цілях самозахисту від розбомбив практично увесь інтерфейс YouTube.
13. Hell Pizza “Deliver me to hell”
Новозеландський виробник Hell Pizza (Пекельна піца) влітку запустив на YouTube інтерактивну гру-квест “Deliver me to hell”/”Достав мене в пекло”.
Суть гри полягає в тому, щоб допомогти кур’єрові Стіву довезти піцу через місто, наповнене небезпечними зомбі. Переможець отримає в подарунок рік безкоштовної піци від Hell Pizza.
Після невеликого вступу, що розповідає, хто і за яких обставин замовив піцу, людині, що переглядає ролик, пропонується самій збудувати логічний ланцюжок подій, натискаючи на посилання, які ведуть на наступне відео.
За два тижні гра набрала 3 мільйони переглядів.
14. AT&T “Goal” (Zugara)
Банер для AT&T з доповненою реальністю (що таке доповнена реальність – читайте тут. Хороший приклад нестандартного медійного розміщення від AT&T, розроблений Zugara. Банер, що використовує технологію відеозахоплення руху ZugMo, дозволяє забивати віртуальні голи за допомогою реального руху голови. Залишається тільки виявити вправність, а потім записати парочку красивих голів і продемонструвати друзям.