Вчора відбулась одна з найбільших DDoS атак останніх років. Атака була спрямована проти трьох сервісів Twitter, Livejournal та Facebook. Поки що не зрозуміло, чи три сервіси постраждали від однієї й тої ж атаки, чи це збіг якихось обставин. Бо в трійці постраждалих принаймні один сайт виглядає трохи дивним. Адже Livejournal (80-те місце в світі за відвідуваністю) перебуває в зовсім іншій ваговій категорії в порівнянні з Твітером (14-те) та Facebook (3-тє).
В результаті атаки Твітер понад 2 години не працював, але навіть після підняття сервісу, в нього періодчично відбувались збої та робота його була нестабільною.
В попередні роки проблеми в Твітера бували часто, але причина їх полягала не в атаках на сервери, а низьким рівнем серверних потужностей компанії. То ж в пікові навантаження (під час значущих подій) Твітер часто бував недоступним. Вчорашній збій мав іншу природу. Це DDoS атака, яка призвела до найбільшого збою у роботі Твітера в 2009 році.
Живий журнал теж впав – і майже годину був недоступним. Проблеми з доступом у вигляді суттєвого сповільнення сервісу відчувались і у вечорі. На статус-сторінці, станом на 20.00 6 серпня висіло повідомлення, що у зв‘язку з атакою на сервери, Livejournal може як взагалі не відповідати на запити, так і працювати в сповільненому режимі.
Проблеми виникли й у Facebook. Який хоч і не ліг повністю, але в користувачів виникали проблеми потрапити до нього. Деякі сервіси вантажились не з першого разу і дуже помало.
На даний момент триває розслідування, в якому беруть участь IT-експерти з Google, Facebook та Twitter, які намагаються з‘ясувати хто був ініціатором атаки.
DDoS (Distributed Denial of Service) атака полягає в тому, що до серверів відбувається одночасне звернення великої кількості запитів користувачів (наприклад, для перегляду сайту), але вони надсилаються з частотою і швидкістю більшою, ніж сервер в змозі відповісти. В результаті сервер взагалі припиняє відповідати на будь-які запити, і сайт стає недоступним для всіх користувачів.
В останні роки DDoS атаки стали популярними завдяки виникненню «бот нетів». Бот нет – це велика сукупність комп‘ютерів (інколи сотні тисячі), які є зараженими. Завдяки цьому в зловмисників виникає можливість управляти комп‘ютером зовні. Станом на сьогоднішній день за різними оцінками в світі близько 14 млн. комп‘ютерів заражені саме з цією метою.
Pingback: Почитати: цікавий кейс Lenovo, найстаріший домен продано, хакери шантажисти, підлітки в Твітері | Watcher()