Державний реєстр речових прав на нерухоме майно має намір впровадити технологію блокчейн (blockchain) до 2018 року, повідомив голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко.
«До кінця поточного року технологія блокчейн також використовуватиметься в Реєстрі майнових прав», – сказав він під час презентації оновленого Держземкадастру у вівторок.
О.Риженко зазначив, що технологія блокчейн поєднує і високу безпеку даних і можливість громадського контролю, оскільки забезпечує надійну синхронізацію даних і захищає їх від підміни внаслідок зовнішнього втручання.
До кінця 2017 року Державний реєстр речових прав на нерухоме майно буде синхронізовано із Державним земельним кадастром, що вже перейшов на технологію блокчейн.
«Другий етап розвитку Держземкадастру передбачає синхронізацію з реєстром прав на нерухоме майно Мін’юсту. В результаті цього етапу можна буде бачити не лише витяги, а всі контракти, які укладені щодо кожної цієї земельної ділянки, – запити, зміни, і фактично в режимі реального часу», – зазначив він, додавши, що відповідні роботи вже тривають і, як очікується, будуть завершені до кінця року.
У квітні Кабінет Міністрів домовився з американською технологічною компанією Bitfury Group про створення для України повномасштабної системи електронного урядування за технологією Blockchain.
Blockchain (укр. блокчейн) – це ланцюжок блоків транзакцій, побудований за певними правилами з формованих блоків транзакцій. Уперше термін з’явився як назва розподіленої бази даних, реалізованої в криптовалюті Bitcoin. Особливість системи полягає в тому, що вона здатна в реальному часі записувати і відслідковувати будь-які транзакції в усіх сферах застосування.