Factum Group оприлюднила дані свого щомісячного дослідження найпопулярніших сайтів серед українців. Дослідження дає відповіді на деякі запитання щодо змін преференцій українських користувачів після набрання чинності рішення РНБО про блокування популярних російських інтернет-сервісів в Україні.
Загальна картинка щодо ТОП25 сайтів, якщо дивитись зріз за місяць, виглядає такою, що змінилась не так суттєво, як би того можна було очікувати. Особливо якщо дивитись на дані в розрізі місячного охоплення найпопулярніших ресурсів.
Однак треба брати до уваги той факт, що Одноклассники чи ВКонтакте користувачі відвідують доволі часто. Тому високі цифри місячного охоплення досягаються в перші дні місяця. І якщо людина вже відвідала сайт хоча б раз, її наступні відвідування суттєво ні на що не вплинуть. Кардинальні зміни в місячному охопленні ми побачимо лише за підсумками червня.
Якщо ми подивимось в розрізі щоденної аудиторії, то ситуація кардинально змінюється:
Facebook вже наздогнав ВКонтакте. Правда, треба брати до уваги той факт, що Factum Group рахує лише декстопних користувачів та тих, хто користується інтерентом через браузер на мобільних телефонах з ОС Андроід. Тобто тут не вистачає цифр по використанню соцмереж через мобільні додатки. А це є найбільш популярний метод відвідувань соцмереж.
Цікавим фактом є те, що найбільшим реціпіентом аудиторії російських мейл-сервісів став Gmail:
А Опера виросла в 4 рази:
Більше даних можна знайти ось в цій презентації:
А ось тут перелік з 2000 найпопулярніших сайтів серед українців: