У середньому тільки 0,1% вхідних листів у Gmail є спамом. Так, згідно з повідомленням в блозі Google Україна, фільтри в Gmail перевіряють тисячі сигналів: звідки ці повідомлення надіслані, кому вони адресовані, що міститься в повідомленні, і як часто ця людина писала користувачу в минулому.
У компанії додають, що фішингові шахрайства часто починаються саме з оманливих спам-листів. Аби цьому запобігти до моніторингу підключається веб-фільтр Safe Browser, який рекомендує користувачу не відвідувати даний сайт, оскільки, скоріше за все, він містить шкідливі програми та фішинг-атаки.
Safe Browser дозволяє визначити небезпечний контент та убезпечити пристрої від вірусних атак, пояснюють у Google.
«Ми навчаємо Safe Browser просто її (небезпеку – ред.) блокувати та оновлюємо систему, позначаючи це як risk rule. У нас є можливість підключити додаткові точки та використовувати інформацію для вдосконалення виявлення шкідливого контенту. Усе це разом допомагає нам показувати червоні попередження користувачам та захистити 2 млрд пристроїв», – запевняють в компанії.
Схожий за принципом роботи аналізатор Android-додатків сканує програми в Google Play та в інших магазинах. Щодня сканер додатків перевіряє понад 6 млрд програм на 400 млн пристроїв. Коли він знаходить потенційно небезпечні програми, то знищує та видаляє їх з Android-пристрою.
Напередодні в компанії повідомили про те, що у 2016 році Google заблокував сотні фейкових новинарних сайтів та відключив понад мільярд «поганих» рекламних оголошень. Такі дії пояснюють реалізацією оновленої політики компанії щодо сайтів, які своїм змістом вводять в оману користувачів.
Нагадаємо, Google Chrome почав попереджати про небезпечні HTTP-сторінки.