Відеохостинг YouTube продовжує недоплачувати музикантам за використання їхніх творів на сервісі, йдеться в заяві Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI). У IFPI вважають, YouTube, який є найбільшим у світі музичним сервісом, не платить гідні відрахування музикантам, а тому ця проблема потребує законодавчого вирішення.
«Google опублікував абсолютно незрозумілі дані про виплати YouTube музикантам, і радіти цим цифрам не варто. У YouTube більше 800 млн користувачів в усьому світі, тобто компанія за рік згенерувала всього трохи більше $1 з одного користувача відеохостингу. Це дуже слабкий результат в порівнянні з іншими сервісами – Apple Music, Deezer, Spotify. Наприклад, один тільки Spotify в 2015 році виплатив лейблам близько $2 млрд, що еквівалентно $18 на одного користувача», – сказано в повідомленні IFPI, яка представляє інтереси музичних лейблів, в тому числі найбільших у світі – Universal Music, Warner Music, Sony Music.
Заява була опублікована після того, як Google повідомив, що упродовж останніх 12 місяців YouTube виплатив музикантам і правовласникам понад $1 млрд. Як з’ясувалось, це відрахування тільки від продажів реклами. У Google навіть пообіцяли, що рекламні доходи зростатимуть, оскільки рекламодавці все частіше переорієнтовують свої бюджети в ТВ, радіо та друкованих ЗМІ на інтернет. А це означає, що і музична індустрія буде отримувати від YouTube більше.
Як відомо, восени 2015 року YouTube запустив платну версію відеохостингу YouTube Red. У ціну підписки – $10 на місяць – увійшов доступ до музичного сервісу YouTube Music Key.
Влітку цього року понад 180 музикантів, включно з U2, Полом Маккартні й Тейлор Свіфт, опублікували відкритий лист до Конгресу США із закликом переглянути закон про авторське право Digital Millennium Copyright Act. Музиканти скаржаться на те, що YouTube недостатньо платить за використання продуктів творчості, а самі вони не можуть реально контролювати поширення власних матеріалів на YouTube.
Нагадаємо, YouTube назвав найпопулярніші відео 2016-го в Україні та світі і опублікував цьогорічний мешап вірусних роликів.