Щодня жертвами кіберзлочинців стають в середньому 100 українців. У 2015 році кількість незаконних операцій в інтернеті сягнула позначки 43 тис., при цьому сума збитків склала 95 млн грн. Такі дані за підсумками конференції, присвяченій кібершахрайству з платіжними інструментами в Україні, оприлюднило інтернет-видання ITnews.
У минулому році тільки через банкомати шахраї зняли з рахунків українців 15,2 млн гривень, здійснивши 9,4 тис. незаконних операції. У торгових мережах зафіксовано 4,7 тис. випадків шахрайства з платіжними інструментами на суму 13,9 млн грн.
30% звернень громадян в банки стосувались саме шахрайства з платіжними картками. Лідером за кількістю збитків є Київ – 35% випадків таких кіберзлочинів зафіксовані саме в столиці.
Разом з тим, інтернет-видання ITnews повідомило про запуск вже у жовтні цього року програми сприяння безпеці електронних платежів. Триватиме вона до вересня 2017 року. Фінансуватиме проект Департамент США, а координуватиме – Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА. Програма ставить за мету підвищити фінансову грамотність українців, вдосконалити законодавство в сфері кібершахрайства, підвищити обізнаність суддів та прокурорів щодо типових схем здійснення таких злочинів, створення системи оперативного отримання сповіщень про такі злочини.
Нагадаємо, з 1 серпня платіжна система Visa запровадила в Україні принцип нульової відповідальності клієнта за дії шахраїв. Це означає, що банки повертатимуть власникам карток Visa (а таких в Україні 11 млн) вкрадені шахраями гроші. Детально про це в матеріалі Watcher.