Європейський Союз має намір посилити заходи безпеки щодо телеком-операторів, які надають послуги зв’язку для сервісів WhatsApp (Facebook Inc), Skype (Microsoft Corp) та FaceTime (Apple Inc). Як передає Reuters, вже цього тижня Європейська комісія представить свої пропозиції щодо реформування правил зв’язку, які не змінювались 15 років. Посилені заходи безпеки будуть стосуватися саме месенджерів.
Передбачається, що сервіси повинні будуть гарантувати безпеку своїх послуг, в тому числі, звітувати щодо можливих порушень у відповідні органи, мати план на випадок непередбачених обставин та розробити стратегію для надання безперервного обслуговування. Згідно з новими правилами, до Skype Out та Viber Out мають додати екстренні виклики.
Як тільки Єврокомісія підготує пропозицій, їх передадуть на розгляд Європейському парламенту та членам ЄС.
Ймовірно, посилений контроль над безпекою WhatsApp, Skype та FaceTime має на меті зрівняти європейські та американські компанії на цифровому ринку Європи.
Справа в тому, що телекомунікаційні компанії Vodafone, Orange і Deutsche Telekom вже давно скаржилися на те, що заходи безпеки з боку ЄС щодо Google Inc, Alphabet Inc’s Google, Microsoft та Facebook, є «слабшими». Оскільки всі ці компанії надають аналогічні послуги, то правила регулювання телекому, як вважають у європейських компаніях, мають взагалі бути скасовані.
Як відомо, влітку Європейський антимонопольний комітет офіційно звинуватив корпорацію Google у зловживанні домінуючим становищем на ринку цифрової реклами. Йшлося, зокрема, про рекламний сервіс AdSense, який допомагає іншим компаніям розміщувати рекламу на сторонніх сайтах.
Разом з тим, у Європі зараз активно працюють над радикальною реформою авторського права в інтернеті, яка має на меті послабити вплив двох медіа-гігантів Google та Facebook на цифровий ринок Європи. Детально про те, як Єврокомісія хоче зобов’язати Google та Facebook платити видавцям за контент у матеріалі Watcher.