Державна авіаційна служба не радить пілотувати дрони над скупченнями людей – під час спортивних заходів, фестивалів і концертів, йдеться в оприлюднених напередодні рекомендаціях для власників безпілотників.
Згідно з рекомендаціями, власники дронів повинні вичерпно знати характеристику апарату і впевнить у його справності перед використанням. Запускати дрон рекомендують в умовах гарної видимості. Не рекомендується запускати безпілотник під час сильних поривів вітру та опадів.
Разом з тим, польоти варто виконувати на висоті не вище 100 м, а відстань між дроном і людьми, тваринами і спорудами має становити щонайменше 50 м.
Користувачам безпілотників не радять виконувати польоти на відстані ближче ніж 5 км від кордонів будь-яких аеродромів. У відомстві рекомендують обмежити використання дронів над небезпечними зонами та об’єктами, що перебувають під охороною, а також над рухомими транспортними об’єктами.
Державіаслужба не радить чіпляти на дрони будь-які предмети, які не передбачені конструкцією апарата.
Правовий статус безпілотників в Україні є досить невизначеним.
Як пише 50 North, у Повітряному кодексі України визначено поняття «безпілотне повітряне судно», в основних нормативних документах, що регламентують використання повітряного простору України, безпілотники не згадуюються. Тому маючи статус «безпілотного повітряного судна», дрони мають здійснювати польоти у спеціально зарезервованому, згідно попередньо поданим заявкам, повітряному просторі. Для виконання аерофотозйомки за допомогою дрона потрібен спеціальний дозвіл. Не потрібна реєстрація лише для дронів вагою менше 20 кг, що не використовуються із комерційною метою.