Серед сертифікованих на сервісі онлайн екзаменів Brainbench (Bench Games Leaderboard) Україна займає третє місце за кількістю громадян, що мають IT-сертифікати, і друге місце за кількістю громадян, які мають сертифікацію рівня Master Level. Про це у колонці на DOU написала HR Team Leader компанії INSART і співорганізатор проекту Smart Club Анастасія Чистенко.
Вона порівняла рівень освіченості в Сполучених Штатах і в найбільш популярних країнах аутсорсингу (в Україні, Польщі, Індії, Китаї, Таїланді, Малайзії та Індонезії), і прийшла до висновку, що українці – одні з найосвіченіших в цьому списку.
Хороша освіта залишає свій відбиток на рівні зарплат: українські айтішники заробляють в чотири рази більше своїх колег з Індії та в два рази більше фахівців ІТ-сфери з Китаю. Окрім того, за рівнем зарплат українці майже наздогнали колег з Польщі.
На додаток до гарної технічної освіти, українські ІТ-спеціалісти переважно займаються самоосвітою та особистісним розвитком: 81% айтішників продовжують самоосвіту, ще 16% – відвідують тренінги. Серед іншого – курси іноземних мов, вища або ж друга вища освіта.
Українські ІТ-фахівці – проактивні і володіють доволі непоганим рівнем англійської мови, пише Чистенко. Згідно з її даними, 79% українських айтішників мають знання англійської на рівні Intermediate або вище.
Нагадаємо, згідно з результатами дослідження порталу DOU, яке проводилось упродовж травня-червня, незалежно від регіону проживання розробник програмного забезпечення в Україні може розраховувати на зарплату в середньому $1600.