Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури Олексія Богомолова про доступ до серверів відеохостингу YouTube в США – пише Українська Правда.
Про це йдеться в ухвалі від 2 березня, опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень.
Доступ наданий для отримання інформації про користувача, який оприлюднив відеозаписи СБУ в кабінеті екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.
Тепер слідчий Богомолов згідно з рішенням суду мав би отримати доступ до документів компанії YouTube LLC у місті Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, Сполучені Штати Америки.
Клопотання – задовольнити.
Надати слідчому та членам слідчої групи тимчасовий доступ до інформації та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації, якою володіє компанія YouTube LLC, що розташована за адресою: 1600 Amphitheatre Parkway, Mountian View, California, 94043, US., та розміщена на сайті “YouTube” (https://www.youtube.com) зокрема про те:
– з якого IP адресу, хосту електронної пошти на сервер сайту “YouTube” (https://www.youtube.com),надійшли файли з відеозаписами “Як Чоботар пісок продавав серія 1”, “Як Чоботар пісок продавав серія 2”, “Як Чоботар пісок продавав серія 3”,
– інформації щодо ідентифікації особи (повні анкетні дані особи, його електрону адресу, яка використовується для обміну інформацією з сайтом “YouTube” із зазначенням IP адресу та хосту), що розмістила на сервері сайту “YouTube” (https://www.youtube.com)файли з відеозаписами “Як Чоботар пісок продавав серія 1”, “Як Чоботар пісок продавав серія 2”, “Як Чоботар пісок продавав серія 3”;
– безпосередньофайли з відеозаписами “Як Чоботар пісок продавав серія 1”, “Як Чоботар пісок продавав серія 2”, “Як Чоботар пісок продавав серія 3” які завантажені користувачем з нікнеймом “ІНФОРМАЦІЯ_1”;
– повні анкетні дані користувача сайту “YouTube” (https://www.youtube.com) з нікнеймом “ІНФОРМАЦІЯ_1” (з якого IP адресу та хосту відбувалась реєстрація), на інтернет сторінці якого розміщені файли з відеозаписами “Як Чоботар пісок продавав серія 1”, “Як Чоботар пісок продавав серія 2”, “Як Чоботар пісок продавав серія 3”.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Наразі не відомо, чи слідчий скористався рішенням суду і чи літав у Каліфорнію. В рішенні суду сказано, що в разі невиконання ухвали про доступ, він може винести рішення про дозвіл на проведення обшуку в компанії.
Як відомо, в кінці минулого року Печерський суд вже видавав схоже рішення – тоді він дозволив Генпрокуратурі обшукати український офіс компанії Google, яка є власником YouTube.
Мова йде про відео, зняте СБУ минулого року в рамках справи про продаж піску ДП “Спецсервіс” Міністерству внутрішніх справ за заниженими цінами. На ньому директор підприємства Василь Петрівський звітує Чеботарю про продаж піску через підставну компанію.