SocialBoost за підтримки Western NIS Enterprise Fund, компанії «Майкрософт Україна» та Уряду України оголосила про запуск «1991 Open Data Incubator» – першого в Україні некомерційного інкубатора ІТ-проектів на основі відкритих даних.
За словами Дениса Гурського, засновника SocialBoost, в 1991 році Україна отримала незалежність, і сьогодні важливим ресурсом стали дані, які державні органи систематично збирають і зберігають протягом останніх 24 років.
Мета проекту – трансформувати великі обсяги відкритих державних даних у ресурс для створення стартапів, що надають сервіси українським громадянам, компаніям і державним органам. Проект покликаний «оцифрувати» такі сектори економіки як агробізнес, енергетику, інфраструктурні проекти, державні послуги для громадян і внутрішні аналітичні системи в державі, налагодивши взаємодію ІТ-розробників, громадських організацій та аналітичних центрів з органами державної влади.
«Основна складність, яка сьогодні стоїть на шляху розвитку цифрової України – створення екосистеми відкритих державних даних. Ми вже почали цей процес в 2014 році, створивши Національний портал відкритих даних data.gov.ua, і дуже сподіваємося на сприяння з боку держави у подальшому створенні дійсно потрібних цифрових сервісів. Мета нашого проекту – підвищити ефективність ключових секторів української економіки та державного управління, розробити анти-корупційні аналітичні системи і приділити максимум уваги проектам місцевого значення», – пояснив Денис Гурський, засновник громадської організації SocialBoost.
Ставши учасником інкубатора, стартап отримає можливість працювати над своїм проектом в офісі А-класу в центрі Києва, прямий контакт з українськими державними структурами всіх рівнів, безкоштовно пройти двомісячну інкубаційну програму, скористатися технологічною підтримкою програми Microsoft BizSpark, отримати доступ до кращих менторів, донорів і інвесторів, а також звернути на себе увагу українських і зарубіжних ЗМІ.
«Згідно із дослідженням компанії Capgemini Consulting, європейський ринок відкритих даних дуже швидко зростає і до 2020 року досягне обсягу в €265-286 мільярдів. А за прогнозами аналітиків, економічний ефект від розкриття урядових даних через п’ять років досягне 20 млрд євро. Налагодивши тісне державно-приватне партнерство у сфері відкритих даних, ми зможемо підтримати регіональні стартапи, сприяти розвитку цифрової економіки і залучити додаткові інвестиції в країну», – розповіла Надія Васильєва, генеральний директор «Майкрософт Україна».
Першими резидентами інкубатора стануть переможці конкурсу-хакатону, який відбудеться 6 лютого 2016 року в Києві. До участі у конкурсі від SocialBoost і «Майкрософт Україна» приймаються проекти, які хочуть побудувати стартап, що вирішує важливі проблеми українських громадян, бізнесу, державних органів з використанням відкритих державних та великих даних:
• Електронні сервіси для агросектору, енергетики та інфраструктури;
• Електронні державні послуги на основі державних реєстрів;
• Аналітичні системи для міністерств, обладміністрацій і мерій;
• Проекти Smart City для українських міст.
Ідеї проектів місцевого значення будуть розглядатися в першу чергу.
Взяти участь у конкурсі можна заповнивши заявку на сайті www.1991.vc до 3 лютого 2016 року включно.