Фонд BrainBasket розробив та виклав у вільний доступ профорієнтаційний тест для всіх, хто хоче працювати в ІТ-галузі, але ще не визначився з конкретною професією.
Існує міф, що айтішники – це тільки програмісти, але це не так. В IT існує багато напрямків професій, які суттєво відрізняються по функціоналу, трудовій специфіці та вимогам до кандидатів. Саме тому, від правильного вибору ІТ-спеціальності дуже залежить, наскільки легко кандидату буде її опанувати і наскільки дана професія буде йому цікавою в майбутньому.
Щоб допомогти усім охочим опанувати ІТ-професію правильний перший крок, BrainBasket розробив профорієнтаційний тест, який допомагає визначитись з ІТ-професією. Мета даного тесту – зорієнтувати людину згідно її схильностей та підказати, на які ІТ-професії слід звернути увагу в першу чергу.
Тест є безкоштовним і був розроблений командою BrainBasket із залученням фахівців провідних ІТ-компаній та навчальних центрів, зокрема Ciklum, Cognience, Epam, Bionic University.
Після проходження тесту генерується графічна схема, яка наочно демонструє, до якої саме ІТ-професії користувач має більшу схильність. Кожна з професій має детальний опис, створений за матеріалами dou.ua на основі інтерв’ю з представниками даних професій. Таким чином, користувач не просто отримує рекомендацію, що йому слід звернути увагу, наприклад, на спеціальність бізнес-аналітика, а й вичерпну інформацію про дану професію.
Тест розрахований в першу чергу на «світчерів» (людей, які прагнуть змінити свою професію на професію в сфері ІТ; від англ. «to switch» – переключатись), оскільки містить запитання щодо освіти та попереднього досвіду роботи, але може також бути корисний і студентам, і школярам старших класів.
Профорієнтаційний тест є частиною оновленого порталу BrainBasket.org, який створений спеціально для охочих потрапити в ІТ-галузь. На порталі представлена інформація про навчальні центри України, освітні заходи, ключові ІТ-професії, учбові матеріали та кар’єрні можливості в ІТ.
Фонд BrainBasket – це некомерційна організація, що займається розвитком ІТ-освіти в Україні. Фонд було створено в квітні 2014 року ініціативною групою провідних українських ІТ-компаній за участі представників Міністерства економіки України та КМДА. Мета Фонду – допомога в підготовці 100 000 ІТ-спеціалістів до 2020 року.