Сервіс мікроблогів Twitter опублікував новий піврічний звіт зі статистикою про запити влади різних країн світу про розкриття інформації користувачів і видалення інформації.
Судячи зі звіту, можна зробити висновок, що частота запитів особистих даних користувачів продовжує зростати. За друге півріччя 2014 їх кількість збільшилася на 40% до 2871.
«На наше переконання, публікація цієї статистики відповідає інтересам суспільства, особливо в наш час зростаючого занепокоєння про стеження з боку держав», – заявив керівник правової політики Twitter Джеремі Кессель.
Найбільша кількість запитів про видалення інформації (477) в липні-грудні 2014 року надійшла з Туреччини, де перед президентськими виборами прогримів корупційний скандал навколо нинішнього президента країни Реджепа Ердогана. Задоволені були 50% запитів. Але з 356 турецьких запитів на деанонімізацію користувачів не був задоволений ні один. Торік Twitter був деякий час заблокований в Туреччині, перш ніж конституційний суд країни не скасував це рішення.
На другому місці опинилася Росія з 91 запитом про видалення інформації, з яких задоволено 13%, заблоковані три екаунта. У порівнянні з першим півріччям 2014 їх загальна кількість більш ніж подвоїлася. Всі окрім одного запити надійшли від Роскомнадзора, причому вони включають застосування закону № 398-ФЗ в частині блокування екстремістських сайтів.
«Ми відмовилися виконувати декілька запитів про блокування популярних противників російського уряду та інші вимоги обмежити свободу слова стосовно до масових ненасильницьких виступів в Україні», – повідомив сервіс мікроблогів.
За запитами про розкриття особистих даних беззастережно лідирують США, на які довелося більше половини їх світової кількості (1622). Задоволені були 80% запитів. З Росії надійшли 108 подібних запитів, не задоволений ні один.
На 81% за півроку збільшилася кількість запитів на видалення матеріалів, захищених авторським правом – до 16648 випадків. У 66% випадків запити були задоволені.