Український уряд спільний з представниками IT-індустрії запускає новий амбітний проект, головна мета якого – зробити Україну рушійною силою в IT-сфері Європи.
Український уряд разом з представниками IT-компаній розробили стратегією динамічного розвитку економіки.
«Наша мета – перейти від ресурсної економіки до економіки знань», – пояснив Міністр економіки Павло Шеремета.
План передбачає створення 100 000 нових робочих місць в IT- сфері до 2020 року. Передбачається, що дохід від експорту IT-послуг (переважно в США і ЄС) складе понад $10 млрд. При цьому в розширення і модернізацію освітньої системи України планується інвестувати $1 млрд.
Метою проекту також є створення хороших умов для роботи і життя IT-фахівців в Україні, тим самим мотивування їх залишатися на батьківщині. План передбачає дерегулювання і перегляд податкового законодавства для забезпечення конкурентоспроможності України на міжнародному ринку.
Сфера IT-послуг (IT-аутсорсинг) залишиться основним чинником позитивних змін в найближчі 5-6 років. Тут є великий потенціал для створення власних інтелектуальних продуктів на основі розробок українських компаній. Також великий вклад з боку IT може бути зроблений у сфері розробки державних проектів, наприклад, таких як електронний уряд.
Під програмою розвитку IT галузі в Україні свої підписи вже поставили:
– Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку і торгівлі України
– Торбен Мейгард, генеральний директор, Ciklum
– Тарас Кицмей, президент, SoftServe
– Микола Роєнко, президент, Miratech
– Юрій Антонюк, керуючий директор, EPAM Ukraine
– Володимир Шаров, керуючий директор, GlobalLogic
– Віталій Нужний, директор, що управляє, Luxoft Ukraine
– Віктор Валєєв, керуючий директор, IT Ukraine
Експертна група, яка включає представників уряду і IT-галузі, в даний момент працює над детальним планом дій, який буде презентовано в ближчі дні.