Міжнародний Альянс Інтелектуальної Власності рекомендує залишити за Україною статус «пірат №1» у світі на 2014 рік – про це йдеться в звіті Міжнародного Альянсу Інтелектуальної Власності (МАІВ).
Як відомо, минулого року Офіс торговельного представника США визнав Україну найбільшим порушником авторських прав та вніс до категорії priority foreign country (PFC). Фактично це означає статус пірата №1 у світі.
До 28 лютого 2014 року МАІВ завершить розслідування щодо обсягу економічних збитків завданих власникам інтелектуальних прав через порушення законодавства в Україні.
В документі вказується, що як в українські, так і закордонні компанії, зазнають великих економічних збитків через ігнорування їх інтелектуальних прав. МАІВ буде звертатись до уряду США з рекомендацією введення санкцій з метою компенсації збитків.
В звіті вказується, що Україна (разом з Росією) є головним джерелом піратської музики та фільмів, які можна безкоштовно завантажити. Саме в цих двох країнах розташовано кілька найбільших в світі БітТорентів.
Особливе занепокоєння МАІВ викликає діяльність сайту EX.UA. Окрім нього існують сотні інших, де можна також завантажити піратський контент. Зокрема такі сайти як extratorrent.cc і sumotorrent, що розташовані в Україні.
Також в звіті звертають увагу на сайти newalbumreleases.com, topalbums.ru, clubiza.ru, cerber.org, avaxhom.cc, frurap.ru, jams.to – всі вони також хостяться в Україні.
МАІВ згадує, що EX.UA в лютому 2012 року був закритий на кілька днів, а потім було відкрито навіть кримінальні справи. Проте, згодом їх закрили.
Занепокоєння ІМАВ викликає діяльність ринків Петрівка (Київ), Маяк (Донецьк), 7 кілометр (Одеса) та Барабашово (Харків), де досі можна придбати піратські продукцію.
Проблеми є зі збором роялті. Цей процес (видача ліцензій) координується Державною службою інтелектуальної власності. В звіті вказують, що збір роялті є не чесним та не прозорим. Багато зловживань.
Згадали у звіті і про обіцянку, яку дав уряд в квітні 2013 року. Тоді пообіцяли, що буде закуплено легального програмного забезпечення на 100 млн грн. Але цього так і не зробили, тендери скасували.
Нагадаємо, що вчора Офіс торгового представника США в своєму щорічному повідомленні про найбільших порушників інтелектуальних прав вніс 2 українські сайти до списку 23 найбільших піратських сайтів світу.