Державна служба інтелектуальної власності України оприлюднила проект закону, який дозволятиме закривати сайти без рішення суду. Для цього достатньо буде звернення до провайдера про порушення авторських прав.
Публічне обговорення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» триватиме до 12 січня 2014 року, але вже зараз стає зрозумілим, що влада знову намагається протиснути рішення, яку може суттєво обмежити свободу слова в українському інтернеті.
Що передбачається законопроектом?
1. Суб’єкт авторського права може звернутись до провайдера із заявою про порушення авторського права з вимогою припинення порушення його прав.
2. Протягом 1 робочого дня з моменту отримання заяви провайдер зобов’язаний направити власнику веб-сайту попередження про негайне вжиття заходів щодо припинення порушення.
3. Після отримання попередження власник веб-сайту зобов’язаний негайно вжити заходів щодо припинення порушення авторського права та протягом 2 робочих днів з дати отримання копій заяви надати провайдеру та заявнику письмову відповідь про припинення порушення.
4. У випадку, якщо протягом зазначених вище строків, відповіді не отримано, провайдер зобов‘язаний заблокувати сайт.
5. Передбачена також адміністративна відповідальність посадових осіб провайдера за бездіяльність.