Компанія TNS Infratest провела дослідження поведінки українських інтернет-користувачів, яке мало не меті з‘ясувати як українці використовують онлайн і офлайн джерела інформації в процесі купівлі товарів в різних категоріях.
Результати представлені у вигляді аналітичного онлайн-інструменту Consumer Barometer 2013.
Дослідження показало, що всі представлені категорії товарів активно продаються через інтернет. Найбільш популярними серед українців є онлайн-покупка мобільних телефонів і комп’ютерів, також набирає популярність покупка в інтернеті авіаквитків, бронювання готелів.
Пошук інформації в інтернеті перед покупкою є дуже важливим для українських користувачів і актуальним для всіх категорій товарів. При цьому інформацію про товари з категорій «Технології», «Автотовари», «Подорожі» шукають набагато частіше онлайн, ніж офлайн.
Використання стаціонарних ПК, ноутбуків і планшетів є першочерговим вибором для онлайн-пошуку; в той же час продовжує зростати частка онлайн-пошуку з використанням мобільних пристроїв.
При пошуку інформації українські користувачі керуються наступною логікою:
– 74% респондентів очікують, що провідні торгові марки будуть у верхній частині результатів пошуку;
– 80% опитаних вважають, що результати пошуку з урахуванням місця розташування більш відповідають запиту;
– 57% вважають рекомендовані друзями веб-сайти більш важливими, ніж інші сайти;
– 36% при здійсненні покупки в магазині іноді користуються своїм мобільним телефоном, щоб знайти більше інформації про товари.
Пошук інформації в інтернеті перед покупкою є найбільш популярним способом вивчення товару в усіх продуктових категоріях. Покупці починають активно шукати інформацію про товар, що їх цікавить, приблизно за місяць до здійснення покупки, пік пошуку припадає на період за тиждень до придбання товару чи замовлення послуги.
Лише в категорії «Споживчі та косметичні товари» пошук інформації є максимальним перед самим моментом покупки.
В Україні як і раніше переважає тенденція, коли споживач отримує інформацію про товар онлайн, але покупку здійснює офлайн (так званий, ROPO-ефект). Але незважаючи на те, що офлайн-шопінг досі є основним способом покупки в категоріях товарів, які аналізуються; помітно зростаючий потенціал Інтернету в майбутньому.
Дослідження показало, що в цілому Україна не поступається країнам Європи за основними параметрами використання інтернету, а поведінка українського інтернет-користувача мало відрізняється від поведінки користувачів наших найближчих сусідів, як на сході, так і на заході. Наприклад, це можна побачити у порівнянні результатів поведінки користувачів при покупці товарів з категорії «Одяг і аксесуари» в Польщі, Росії та Україні.
Дослідження проводилося на замовлення компанії Google в період з 1 січня по 31 березня 2013 року по методології онлайн-опитування, цільова група – український користувач інтернету старший 16 років, вибірка – 2633 респондентів.
У 2013 році дослідження проводилося в 26 країнах світу.