Цьогорічна IDCEE, яка відбудеться за 3 тижні в Києві, розширила програму новим тематичним потоком – Tech Stage (майданчик для виступів технічних директорів успішних глобальних компаній) і запровадила окрему категорію квитків для гіків.
Крім традиційних трьох призових місць із загальним призовим фондом 30 тисяч євро, учасники Алеї стартапів зможуть поборотися за перемоги в трьох нових номінаціях, а також за право презентуватись перед представниками кращих інкубаторів світу в новому форматі жорстких експрес-пітчингів – Стартап-тостері.
На Tech Stage виступлять, зокрема, Расмус Лердорф – творець мови PHP і затятий прихильник відкритого коду; технічні архітектори найбільших світових корпорацій, таких як Microsoft (Марк Збіковський, який пропрацював у компанії чверть століття, ключовий розробник декількох версій Windows; та керівник напрямку хмарних розробок Біт Швеглер) і Amazon (технічний євангеліст компанії Штефен Краузе), а також Стас Хірман – колишній киянин, СТО Deutsche Telecom Hosted Business Services, та багато інших.
Окрім Tech Stage, на конференції IDCEE зберігаються традиційні потоки – Головна сцена і Стартап-сцена, на якій виступатимуть хедлайнери світового інтернет-бізнесу. Своїм досвідом та напрацюваннями поділяться понад 50 спікерів, серед яких:
– Алан Патріков, засновник і керуючий директор венчурного фонду Greycroft Partners – один із піонерів венчурної індустрії, творець багатьох успішних медіа-проектів, зокрема, медіа-гіганта Huffington Post;
– Марк Тлущ, співзасновник і керуючий директор Mangrove Capital – не раз відзначений форбсівським Списком Мідаса, один із авторів успіху Skype, котрий вірить у потенціал європейських розробників і невтомно подорожує по Європі в пошуках the next big thing;
– Дафна Коллер, співзасновниця і СЕО освітньої онлайн-платформи Coursera, що залучила за неповних півтора роки існування майже 5 млн користувачів по всьому світу і більш як $1 млн інвестицій;
– Джейсон Біглер, лідер рекламного напрямку Google, який розповість про еволюцію і революцію програмного медіа-баїнгу;
– Олександр Заке, СЕО онлайн-аукціону Auctionata, який кинув виклик монополії старих аукціонних будинків Крістіс і Сотбіс: нещодавно ресурс побив рекорд в індустрії онлайн-аукціонів, продавши акварель Егона Шіле за 1,8 млн євро;
– Сіна Афра, колишній співробітник eBay, один з основних бізнес-ангелів Туреччини і засновник успішного турецького e-commerce проекту Markafoni – першого, що вийшов за межі Туреччини та здобув успіх на глобальному рівні.
Крім кіноутов, на Головній сцені відбудеться 8 панельних дискусій, учасники яких обговорять такі теми:
1) Мобільні та онлайн платежі. Наступна хвиля інновацій у мобільних платежах регіону Центрально-Східної Європи: хто виживе?
2) Онлайн-освіта. Онлайн-курси – майбутнє онлайн-освіти?
3) Венчурні фонди. Агентська модель: новий тренд венчурних «розумних грошей».
4) Акселератори. Акселератори стартапів у Центрально-Східній Європі. Місцеві проти західних: конкуренти чи партнери?
5) Електронна комерція. Із оффлайну в онлайн: через маркетплейс, е-комерс або онлайн-бренд?
6) Онлайн-сервіси доставки їжі. Онлайн-бізнес доставки їжі: ключові фактори успіху і потенціал для зростання на ринку Центрально-Східної Європи.
7) Глобальні історії успіху компаній з регіону СЕЕ. Нові зірки Східної Європи.
8) Бразильська панель. Розпочинаючи онлайн-бізнес і інвестуючи в Бразилію: який досвід можна здобути технологічним підприємцям та інвесторам у Центрально-Східній Європі?
Традиційно, найбільша дискусійна панель IDCEE присвячена одному з ринків, що швидко зростають. Минулого року це була Індія, цього – Бразилія.
Бразилія є одним з найбільших інтернет-ринків світу (входить до першої десятки), що розвиваються стрімкими темпами.
40% бразильців регулярно користуються інтернетом, при цьому рівень залучення (часу, проведеного онлайн) – на 5-му місці у світі. У Бразилії один з найвищих у світі рівнів проникнення соціальних мереж (85%) – це друга у світі країна за присутністю у Facebook і Twitter.
Прогнозують, що до 2015 року принаймні половина бразильського населення буде користуватися мобільним інтернетом.
МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СТАРТАПІВ
Цього року IDCEE вдався до експерименту і започаткував нову категорію квитків для гіків. Нова категорія Geeks передбачена для тих, хто тільки збирається розпочати свій бізнес – фрілансерів, розробників, дизайнерів, які втомилися від своєї роботи і хочуть розпочати власну справу; для них IDCEE може стати чудовим шансом знайти натхнення, дізнатися про новітні тренди в бізнесі або навіть відшукати партнерів для реалізації своєї ідеї. Для гіків передбачена спеціальна ціна – 149 євро.
Цього року на IDCEE буде найбільша в Східній Європі Алея стартапів – щороку в ній бере участь понад 150 стартапів. Дванадцять попередньо відібраних півфіналістів будуть боротися за три головних призи (15, 10 і 5 тисяч євро), пропітчивши свою компанію на Головній сцені.
У журі пітчингів на Головній сцені увійшли Марчін Хейка (Intel Capital), Уве Хорстманн (Project A Ventures), Павло Богданов (Almaz Capital Partners), Джем Сертоглу (Earlybird Venture Capital), Леон Зільбер (Siguler Guff), Дмитро Чихачов (Runa Capital).
Щоб дати можливість проявити себе більшій кількості стартапів, конференція IDCEE створила новий майданчик для «жорстких» експрес-пітчингів – Стартап-тостер. Завдяки цьому новому формату, команди зможуть отримати експертну оцінку від досвідчених менторів із кращих інкубаторів та акселераторів світу.
Серед членів журі Стартап-тостера – Джон Бредфорд з TechStars London (який вважається аккселератором № 1 у світі), Енді Шеннон зі Startupbootcamp (глобальної мережі акселераторів з представництвами в більш ніж 30-ти країнах) і Евелін Бучацький з українського інкубатора EastLabs. Найкращий, на думку експертів, учасник Стартап-тостера отримає можливість пітчингу в акселераторі Startupbootcamp без попереднього відбору.
Крім того, щоб привернути увагу до українських стартапів, IDCEE спільно зі своїми партнерами заснував нагороди в трьох нових номінаціях:
– Best Ukrainian Startup спільно з інноваційним парком Bionic Hill (переможець отримує 3 тисяч євро);
– Best Interactive спільно з Bigmir.net (переможець отримує рекламний пакет від Bigmir на 100 тисяч гривень);
– Best Consumer Startup спільно з Yandex (переможець отримує 3 тисячі євро на рекламу і просування).
Щороку IDCEE відвідують більше 300 представників венчурних фондів та ангелів, які активно працюють у регіоні Центрально-Східної Європи та СНД. Серед них – Естер Дайсон, Тім Дрейпер, Дрю Гаффі, Андреас Хауг, Стефан Гланцер, Йоахім Шосс, Раджеш Соухні, Брайан Файнштейн, Хосе Марін, Ігор Табер, Грег Вільямс, Алекс Баррера, а також компанії Accel Partners, Almaz Capital Partners, Earlybird Venture Capital, H-Farm Ventures, Index Ventures, Mangrove Capital Partners, Project A Ventures, Russia Partners, Ventech та багато інших.
Головна мета стартапа на конференції – зустріти свого інвестора, тому крім інтенсивної робочої програми IDCEE пропонує насичену програму для спілкування та нетворкінгу. Так, на відкритті конференції 10 жовтня виступить одна з найбільш загадкових і колоритних українських співачок Катя Chilly, а ввечері учасників очікує традиційний Український обід. Другий день конференції пройде під знаком Бразилії, тому головною зіркою вечірки закриття стане легендарний бразильський вокаліст і гітарист Філо Мачадо, відомий у всьому світі.
Цього року IDCEE відбудеться 10-11 жовтня в новій локації – конференц-центрі НСК Олімпійський.