Одесит Олександр Сидоров зареєстрував в Українському інституті промислової власності торгову марку Wargaming. Білоруська компанія з аналогічною назвою є видавцем найпопулярнішої в Україні багатокористувацької комп’ютерної гри World of Tanks – пише Капітал.
Сидоров отримав право на поширення і просування під новим брендом різних товарів, у тому числі комп’ютерних ігор і сувенірів з метою їх подальшого роздрібного продажу на території України. У World of Tanks грає понад 2 млн українців.
Загальний дохід Wargaming минулого року склав майже $300 млн.
У головному офісі Wargaming в Мінську були здивовані тим, що в Україні відбулась реєстрація їх торгової марки. Про Сидорова у Білорусії ніхто нічого не чув.
Директор компанії «Софт-Про» Олександр Сидоров є власником українського інтернет-магазину Wargaming, який займається реалізацією сувенірної продукції для фанів ігор Wargaming – World of Tanks, World of Warplanes, World of Battleships.
Сам Сидоров повідомив, що близько року тому на нього виходив представник Wargaming.net Олексій Арєшніков (керівник підрозділу платних послуг) і просив безоплатно передати білоруській компанії права на доменні імена wargaming в доменах com.ua і net.ua, запропонувавши на певних умовах здійснити підтримку подальшого існування інтернет-магазину під іншим ім’ям.
«По телефону звучали погрози забрати ці доменні імена і закрити бізнес», – стверджує Сидоров. Він створив домен fangame.com.ua для перенесення бізнесу, проте замість ніякої підтримки і пропозиції по подальшій співпраці, за його словами, не отримав.
Тому Сидоров вирішив убезпечити свій бізнес, зареєструвати відповідну торгову марку і домен першого рівня wargaming.ua. Сидоров стверджує, що не знав про те, що нова торгова марка дозволяє продавати йому не лише сувеніри, але і комп’ютерні ігри. Продукцію він закуповує в офіційному магазині в Москві, отримує оптову знижку і ніяких інших проблем мати не хоче.
Олексій Арєшніков підтвердив, що рік тому цікавився, яку продукцію продає інтернет-магазин Сидорова, але порушень у сфері інтелектуальної власності тоді виявлено не було. «У разі, якщо йдеться про реєстрацію торгової марки і домена першого рівня на особу, що не має відношення до компанії, за справу, зрозуміло, візьмуться юристи. Подібні судові розгляди у нас вже були», – сказав він.
Wargaming використовує свою назву і домен wargaming.net як універсальну точку входу користувачів в ігри свого виробництва. Реєстрація на однойменному сайті забезпечує миттєвий перехід від одного веб-ресурсу до іншого, без повторного введення логіна і пароля.