Державна судова адмiнiстрацiя України в тестовому режимi запустила електронний обмiн iнформацiєю мiж учасниками процесу i суду, а також СМС-розсилку повiсток судiв.
«Електронний суд – це суд, дверi якого вiдкритi цiлодобово для кожного», – сказав голова Державної судової адмiнiстрацiї України Руслан Кирилюк на прес-конференцiї в середу в Києвi.
«Нещодавно також розпочав роботу пiлотний проект розсилки СМС-повiстки», – зазначив вiн, додавши, що процесуальне законодавство України передбачає можливiсть iнформування учасникiв процесу за допомогою телефону.
«Пiсля того, як ми вiдпрацюємо пiлотний проект, ми запустимо його в усiх судах в Українi. У майбутньому ми плануємо доопрацювати цей проект, щоб учасники процесу могли звертатися до суду в електронному виглядi, засвiдчуючи всi документи електронним пiдписом», – розповiв Р.Кирилюк.
Р. Кирилюк зазначив, що економiчний ефект вiд впровадження системи електронного суду поки що порахувати складно, проте додав, що в 2012 роцi видатки на поштовi вiдправлення судiв становили близько 100 млн грн по всiй Українi.
Пiлотнi проекти розсилки СМС-повiсток реалiзовуються на сьогоднiшнiй день в Печерському та Святошинському районних судах Києва, Автозаводському районному судi Кременчука, Апеляцiйному судi Закарпатської та Днiпропетровської областей.
Для отримання такої СМС-розсилки учасник судового процесу має заповнити вiдповiдну форму заявкою про отримання судової повiстки у виглядi СМС, в заявцi зазначається вiдповiдний номер телефону, на який учасник процесу отримуватиме такi повiдомлення.
Планується, що до кiнця цього року кожен суд в Українi буде облаштований системою для проведення вiдеоконференцiй, учасники процесу зможуть брати участь у засiданнях дистанцiйно. Також уже налагоджено систему обмiну iнформацiєю мiж судами, прокуратурою, Державною податковою службою, а також з Єдиним реєстром досудових розслiдувань.