У соцмережах, зокрема у Facebook, зберігається безліч нашої особистої інформації, тож треба знати, як забезпечити її безпеку.
Використовуйте налаштування конфіденційності
Користувач Facebook може встановити різні налаштування приватності його інформації для різних людей чи списків. Таким чином, він буде впевнений у тому, що інформація буде доступна для окремих людей чи лише для нього.
Ці налаштування можна використовувати як для особистих даних сторінки (таких як дата народження, контакти та інше), так і для інформації життєпису.
В залежності від бажання, кожен блок можна залишити відкритим для усіх користувачів, надати доступ лише певним групам чи спискам, приховати дані від усіх, окрім себе.
Таким самим чином можна налаштувати конфіденційність інформації, яку ви публікуєте на вашій стіні. Але підкреслимо, що це налаштування працює лише для приватності майбутніх публікацій. Змінювати налаштування доступу до попередніх доведеться власноруч та для кожного допису окремо.
Соцмережа дозволяє налаштувати видимість чужих публікацій, у яких вас згадують інші користувачі. Але ці налаштування впливають лише на відображення у вашому життєписі: ваші налаштування конфіденційності не впливають на налаштування користувача, що згадує вас. Тобто впливати на появу чи доступ до інформації про вас на інших сторінках ви не можете.
Щоб краще контролювати доступ до інформації, можна скористатися функцією «Переглянути як».
Цей інструмент допоможе побачити, як ваш життєпис виглядає публічно або для певного друга.
Конфіденційність ваших контактів
Щоб налаштувати доступ до ваших контактів, перейдіть на сторінку особистої інформації та оберіть налаштування для кожного типу інформації.
Також у налаштуваннях можна обрати, хто може знайти вас з по-за мережі
Ви можете налаштувати видимість вашого життєпису для пошукових систем
Керуйте тим, хто може знайти вас за поштовою адресою чи номером телефону.
Ви можете контролювати те, які користувачі можуть надсилати вам повідомлення.
Рівень фільтрації визначає, які повідомлення будуть розміщенні у папці «Вхідні», а які – у папці «Інше».
Керуйте встановленими додатками : вони мають доступ до вашої особистої інформації.
Використовуйте https
Використовуючи https, ви можете бути впевнені, що працюєте саме з Facebook, а не з будь-яким іншим джерелом або сервером, крім цього активне з’єднання з соціальною мережею буде зашифровано. З моменту активації цієї можливості ви завжди можете бути впевнені, що працюєте саме з Facebook, перевіривши дані зашифрованого з’єднання і сертифікат серверу.
Безпека екаунту
Зверніть увагу на те, що якщо ваш екаунт якимось чином був скомпрометований, наприклад, якщо в руки зловмисників потрапили ваш логін і пароль, то налаштування конфіденційності не зможуть допомогти вам захиститися від такої ситуації. Параметри конфіденційності контролюють видимість інформації, але вони безсилі, якщо хтось крім вас може увійти у ваш екаунт. Тим не менш, Facebook має ряд можливостей, які допоможуть пом’якшити наслідки випадку, коли ваші логін та пароль стають відомі комусь іншому. Facebook запитує підтвердження або повторне введення паролю для деяких критичних операцій. Принаймні, це може гарантувати, що екаунт, до якого отримали доступ зловмисники, не буде повністю під їх контролем.
Розгляньте можливість використання механізму двофакторної аутентифікації. Він використовує підтвердження входу на ваш екаунт, якщо спроба входу була здійснена з незнайомого браузеру. У випадку, якщо ви використовуєте Android або iOS, код підтвердження можна отримати через генератор кодів у вашому мобільному додатку Facebook.
Якщо ви хочете, щоб вам присилали текстові SMS повідомлення з кодом підтвердження, виберіть «Інше» при активації можливості підтвердження входу. Для отримання SMS ваш номер телефону має бути активований в профілі. Якщо ж ви використовуєте генератор кодів на вашому Android або iOS, він також повинен бути активований на вашому смартфоні.
Будьте обережні при відкритті посилань у текстових повідомленнях, отриманих від незнайомих осіб. Зловмисники часто вдаються до методів фішингу та соціальної інженерії для того, щоб скомпрометувати ваш екаунт. У тому випадку, якщо ви помітили, що ваш екаунт було скомпрометовано, наприклад, від вашого імені надсилається спам, скористайтеся цією функцією Facebook, яка дозволить вам відновити доступ до екаунту.