Віктор Янукович (той, що депутат і син більш відомого Януковича) зареєстрував разом з групою депутатів у Верховній Раді законопроект №2063, який передбачає введення пільг щодо оподаткування доходів українських програмістів.
Історія з пільгами українським програмістам триває вже 2 роки. Першим ініціював введення пільг для українських айтішників Сергій Тігіпко.
Логіка була простою – ця сфера є доволі конкурентною, багато країн мають спеціальні пільги для програмістів (Індія, Росія, Китай, Білорусь), програмісти легко можуть змінювати країну проживання. Це з одного боку. З іншого – Україна п‘ята за обсягом аутсорсингових послуг в цій сфері, багато компаній відкривають тут свої представництва. І відкривали б більше, якщо б інвестиційний клімат був сприятливим.
В результаті півторарічної боротьби в парламенті вдалось прийняти законопроект, одним з авторів якого виступав Віктор Янукович (той, що син). Законом вводились 2 важливі пільги. Перша – 5% податок на доходи фізосіб, що займаються розробкою програмного забезпечення. Друга – єдиний соціальний внесок сплачувався лише з двох мінімальних заробітних плат (що в 6-15 разів менше зарплати середньостатистичного програміста).
Прийняття закону було несподіваним подарунком для ІТ-галузі. Але ще більшою несподіванкою став крок Віктора Януковича (той, що батько), який наклав вето на законопроект. І попросив прибрати з закону пільги по фонду оплати праці, і залишити лише пільги з ПДВ. Про те, в чому суть «подарунку» у вигляді пільги від ПДВ ми вже писали.
Але повертаючись до законопрокту №2063, який Віктор Янукович разом з групою депутатів зареєстрував 21 січня у Верховній Раді – він вводить ті ж пільги, що й передбачалось законом, який ветував його батько в червні.
Тому не зрозуміло, чи синові нарешті вдалось поспілкуватись з батьком і переконав, що пора подбати й про айтішників, чи просто зареєстрували заради додаткового піару.