Країни-учасниці Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), який входить до складу ООН, підписали новий регламент роботи.
В ході конференції WCIT-2012 Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) при ООН, яка закінчилася в Дубаї, було підписано новий регламент роботи спілки МСЕ та прийнято резолюцію “Забезпечення безпечного середовища для більш активного розвитку інтернету”, яка містить пропозиції усім державам розробити свої власні позиції з питань забезпечення безпеки інтернету.
У резолюції, яку підписала і Україна, передбачено використання стандарту глибокого аналізу інтернет-трафіку DPI (Deep Packet Inspection). Використання цієї технології означає, що провайдери у всьому світі будуть аналізувати не тільки заголовки пакетів даних, які пересилаються в інтернеті, але й їх вміст. Ця технологія дозволяє знаходити комп’ютерні віруси і визначати піратський контент, який передається в інтернеті. Зокрема, технологія DPI дозволить блокувати трафік торрент-трекерів. Новий стандарт набуде чинності з 2015 року і може стати обов’язковим для всіх провайдерів. Впровадження DPI у світовому масштабі може призвести до порушення приватності користувачів інтернету.
Представники США, Канади, Великобританії та ще ряду інших країн відмовилися підписувати документ. На думку представників цих держав, новий регламент загрожує посиленням цензури в інтернеті. Відомо, що новий регламент підписали 100 країн з 159 тих, які взяли участь у конференції.
Проти посилення контролю над інтернетом виступили Європарламент і Державний департамент США.