У першому півріччі 2012 року хвиля DDoS-атак в Інтернеті не вщухала.
За даними «Лабораторії Касперського» Україна зайняла дев’яте місце в світі за кількістю комп’ютерів, заражених популярними сімействами DDoS-ботів, яких на її території виявилося близько 3%.
Статистика, отримана за допомогою системи KSN, продемонструвала, що на території України в першому півріччі 2012 року було зафіксовано 2,81% комп’ютерів, заражених деякими популярними сімействами DDoS-ботів. Серед цих сімейств більшість мають російське походження, оскільки в їх розповсюдженні беруть участь російськомовні форуми, кілька китайських родин, а також сімейства невідомого походження. На першому місці в цьому півріччі виявилася Росія (15,35%), на другому Індія (11,12%), третє зайняв Китай (8,15%). Найдовша DDoS-атака, зафіксована в першому півріччі, тривала 94 дні 4 години 58 хвилин і була націлена на сервер онлайн гри, при цьому середня тривалість DDoS-атак склала 16 годин 24 хвилини.
Найгучніші випадки в першому півріччі пов’язані з хакерским угрупуванням Anonymous, яке продовжує атакувати державні сайти. Так, наприклад, 10 лютого був атакований сайт ЦРУ cia.gov, а на Твіттер-акаунті @YourAnonNews був розміщений твіт про атаку. Крім того, Anonymous взяла на себе відповідальність за атаки на сайти міністерства внутрішньої безпеки США, британської секретної розвідувальної служби MI6, міністерства внутрішніх справ Великобританії і міністерства юстиції США.
В минулому півріччі Україна стала джерелом 12% DDoS-трафіку, зафіксованого системою Kaspersky DDoS Prevention, яка використовується для захисту сайтів низки російських компаній. На цей раз Україна покинула ТОП-10 країн і зупинилася на 15 місці, знизивши потік DDoS-трафіку до 2%. Лідерами за кількістю атак стали США (19%), Китай (12%) і Японія (8%). Як бачимо, в порівнянні з попереднім півріччям, розподіл країн сильно змінився. Це може свідчити про те, що зловмисники постійно змінюють свій вибір країн для кожної атаки.
«На жаль, жертвою DDOS-атак сьогодні може стати будь-яка організація. При цьому кіберзлочинці постійно розробляють нові техніки здійснення атак – говорить Олександр Савушкін, керуючий директор «Лабораторії Касперського» в Україні, Молдові і Республіці Білорусь.