Американський Конгрес розцінює Росію, Україну і Китай країнами, в яких існують найбільш сприятливі умови для діяльності порушників авторських прав.
Робоча група конгресу з протидії міжнародному піратству у своїй доповіді рекомендує уряду Сполучених Штатів звернути особливу увагу на вирішення проблем із порушенням авторських прав в Росії, Китаї, Україні, в Швейцарії та Італії.
«Недостатнє дотримання прав інтелектуальної власності в цих країнах завдає великої шкоди американським авторам і нашій економіці в цілому», – йдеться в документі.
Автори документу відзначають, що Італія та Швейцарія в цьому році потрапляють в цей список вперше, тоді як Росія, Україна і Китай вже були названі самими “піратськими” країнами в минулорічній доповіді.
На думку конгресменів, в Канаді та Іспанії, які раніше потрапляли в подібні списки, ситуація з дотриманням авторських прав значно покращилася.
В американських списках злісних порушників законів про захист авторських прав, як і раніше числяться російська соціальна мережа «ВКонтакте» і торрент-портал Rutracker. Торрент-портал згадується в списку нарівні з аналогічними ресурсами з Болгарії і з України – сайтами Zamunda і Demonoid. Сайт «ВКонтакте» – єдина соціальна мережа в американському чорному списку.
Нагадаємо, раніше один з найстаріших світових торрент-трекерів Demonoid, сервери якого розташовуються в Україні, припинив роботу після перевірок правоохоронних органів.
Окрім того, згідно із недавнім дослідженням компанії Musicmetric, Україна зайняла 46 місце в рейтингу за обсягами музичного піратства.