Законопроект про пільги для українських компаній ІТ-галузі, що був прийнятий у першому читанні кілька тижнів тому, суттєво доробили, пише Коммерсантъ.
До другого читання депутати ще більше послабили податкове навантаження та збільшили підтримку галузі. Учасники ринку, тим не менш, вважають, що таке посилення пільг може роздратувати Мінфін, і закон взагалі буде відхилено.
Зокрема, ставку податку на прибуток ІТ-компаній у 2013-2015 роках пропонується встановити у розмірі 5%, а потім раз на три роки підвищувати її до 16%. У попередній версії закону передбачалося всього лише зниження ставки з 21% до 16%.
Ще одна відмінність від попередньої редакції – це повноваження з прийому заявок від компаній, що претендують на пільги. В новій версії закону ці повноваження передали Держінформнауки, хоча раніше пропонувалось, що цим займатиметься податкова. В Державній податковій службі України, за даними видання, відмовились від такої ідеї, пославшись на відсутність необхідного штату та технічної бази для роботи із заявками.
Втім, як повідомили депутати-ініціатори законопроекту, навіть ця версія ще не остаточна, і може зазнати змін. В будь-якому випадку очікувати прийняття закону в другому читанні варто до кінця цього місяця.