Група інтернет-користувачів оголосила бойкот українському виданню відомого журналу Esquire через те, що він вийшов російською мовою.
Кампанія проти Esquire розпочалася кілька днів тому, коли перший випуск журналу з’явився у кіосках по всій Україні. Не зважаючи на те, що промо-реклама видання за місяць до цього здійснювалась українською мовою, саме видання буде виходити російською мовою.
Як стверджують учасники інтернет-ініціативи, українці мають право читати журнали рідною мовою, яка до того ж є офіційною в країні, і різниці між російським виданням Esquire (яке виходить уже кілька років поспіль) та його українським варіантом (який також публікуватиметься російською мовою), не бачать. Окрім того, вони закликали писати звернення у головний американський офіс Esquire з петиціями про необхідність запуску локалізованої версії журналу.
До ініціативи через сервіс Causes уже приєдналося більше півтисячі осіб, а до сторінки на Facebook – близько сотні людей.
Цікаво, що інформація про запуск українського Esquire саме російською мовою була відома уже давно – ще кілька місяців тому головний редактор Олексій Тарасов повідомив про це у одному з інтерв’ю. Проте хвиля протесту піднялася чомусь лише зараз, з виходом журналу на ринок. У нас склалось враження, що тема мовного протистояння була піднята штучно з метою додаткового PR та buzz-ефекту для журналу, який пересічному українцеві взагалі невідомий.
До того ж, розпалювання мовної ворожнечі – не надто вдалий спосіб привернути увагу до себе. А ви як вважаєте?
Оновлено (13:03): Ми отримали коментар від Андрія Балана, одного з адміністраторів згаданої сторінки Esquire (https://www.facebook.com/EsquireUkraine), публікуємо його без змін:
Андрій: Чому ми відреагували саме зараз? Дійсно те, що Esquire буде російською було відомом останні 5 місяців. Проте не було тотального негативу стосовно цього. Особисто я був готовий, що українці в черговий раз проковтнуть і будуть “и так понимать”. Однак 19 березня соц. мережі заполонив шок “Чому російською? Ще один російською нам не потрібен. Хочемо читати українською!” Це дуже позитивна новина. Можна інтерпретувати її як продовження процесу становлення громадянського суспільства в Україні. Нас ніхто не спонсує. Це ініціатива знизу. Певний ефект піару звичайно є у цьому. Але ми сподіваємося, що ми несем негативний піар.
Якщо Esquire Україна буде українською – це буде справжня революція в українському медіапросторі. За ефектом доміно це вплине на інші глянці. Є маса прикладів успішних проектів українською. Можна згадати хоча б дублювання фільмів. Проте дуже розчарував негатив стосовно ініціативи, особливо від україномовних. Будь ласка, до них прохання: “Якщо Вам байдужий Esquire, глянець, український медіапростір та стан української мови в Україні, – будь ласка, не заважайте іншим, бо своїми коментарями Ви тільки послаблюєте наші можливості.”