Марина Бондарчук, заступник виконавчого директора ІнАУ у зв‘язках з громадськістю, оприлюднила відкритий лист голови правління ІнАУ, Тетяни Попової, до членів Асоціації у зв‘язку з загрозою приватизації української точки обміну трафіком.
У своєму листі Попова розповіла, що зробила все можливе для того, щоб на минулому з‘їзді Асоціації, який відбувся 29-го лютого, не було прийнято рішення про реорганізацію UA-IX.
Нагадаємо, що напередодні з‘їзду стало відомо про внесення пункту про реорганізацію в порядок денний з‘їзду. Публічними противниками такої реорганізації стали, зокрема Михайло Комісарук (Укрнет) та Іван Пєтухов (Адамант), яких згодом на зборах було виключено з членів Правління ІнАУ.
За словами Попової після змін у складі Правління Асоціації, був порушений баланс інтересів на користь прибічників «приватизації».
На 13-те березня заплановане засідання Правління ІнАУ, на якому й буде розглядатись подальша доля точки обміну.
Шановні члени ІнАУ!
За 11 років ми створили впливову і шановану організацію. Вона стала демократичним інструментом для лобіювання інтересів учасників на законодавчому рівні, у виконавчих, судових і правоохоронних органах, захисту інтересів компаній, що входять в ІнАУ (і не лише їх), своєрідним регулятором взаємовідносин усіх учасників ринку. Цей інструмент до останнього часу влаштовував усіх, оскільки дотримувався баланс інтересів.Мережа обміну трафіком була одним з багатьох (хай і дуже важливим) напрямком, якими займалася ІнАУ. І успішність UA-IX безпосередньо залежала від успіхів ІнАУ останні 11 років. Без об’єднання учасників ринку в Асоціацію і легалізації Мережі саме як її ДП ми б не були зараз п’ятими в Європі і не мали можливості зробити Інтернет таким доступним. Конструкція управління ДП і Асоціацією Правлінням самої Асоціації також дозволяла дотримуватися балансу.
Так тривало до моменту, поки вузька група осіб не вирішила реорганізувати (приватизувати) точку на свою користь. З таким недалекоглядним сценарієм подій я була не згодна. Я вважаю, що адміністративно і технічно модернізувати роботу ДП необхідно, але питання акціонування повинен вирішувати З’їзд. Навіть якщо буде прийнято рішення по юридичній реорганізації (злиттю, вливанню, об‘єднанню, реалізації, поглинанню, залученні стратегічного інвестора), це повинно враховувати інтереси усіх учасників ІнАУ, а не вузької групи осіб.
Вважаю, що будь-яка схема з реалізацією акцій неминуче рано чи пізно приведе до концентрації контролю над підприємством в одних руках.
На жаль, консенсус з цього питання не був досягнутий на Правлінні, і питання було підняте на з’їзді, причому не в творчому ключі, а в руйнівному для репутації ІнАУ. Єдине чого мені вдалося – це відстрочення по ухваленню рішення про юридичну реорганізацію ДП наступним, а не таким, що пройшов З’їздом.
Зараз З’їзд обрав Правління, в якому серйозно порушений баланс інтересів на користь прибічників «приватизації». Хочу завірити усіх, що, будучи навіть рядовим членом Правління ІнАУ, я робитиму все від мене можливе для збереження ІнАУ, демократичних принципів її діяльності і дотримання балансу інтересів усіх учасників.
Окремо хочу подякувати Членам колишнього Правління, співробітників Асоціації і ДП за плідну роботу!
З повагою,
Попова Т.В.