Дивні справи відбуваються зараз в Інтернет асоціації України. На 29-те лютого заплановано ХІІІ з‘їзд цієї найвпливовішої організації українського інтернету. В порядку денному передбачено стандартний набір пунктів – звіти, плани і т.д. Але є там одне цікавеньке питання під №14 «Про реорганізацію ДП «УкрМОТ».
Можливо, ніхто б не звернув увагу на цей пункт, але сьогодні вийшла стаття у виданні Інтернетуа, яке є близьким до одного з членів правління ІнАУ – Михайла Комісарука. У статті стверджується, що під реорганізацією ДП «УкрМОТ» мається на увазі приватизація української точки обміну трафіком – зміну статусу з ДП на акціонерне товариство.
Що таке точка обміну трафіком UA-IX? Це дочірнє підприємство ІнАУ, створене ще в 2000-му році. Мета створення її полягала в потребі локалізувати український трафік. Щоб коли український користувач заходить на сайт іншого провайдера, не доводилось гнати трафік через Франкфурт, Москву чи інші закордони. Сьогодні вартість місячного використання провайдером 1-го підключення (портом 1G або 10G) коштує 1275 гр., без плати за трафік.
Ми зв‘язались з членом правління ІнАУ Іваном Пєтуховим з проханням пояснити, що ж насправді відбувається. За його словами ініціатором внесення п.№14 до порядку денного став один з членів правління, імені якого він не хоче називати. Іван Пєтухова вважає, що на унікальний ресурс поклала око «група товаріщєй».
«Але ми не панікуємо, ми будемо їх переконувати і вводити в конструктивне русло. Думаю, що з‘їзд прийме правильне рішення. Коштів на рахунках Асоціації достатньо для розвитку точки обміну, будемо інвестувати в подальший її розвиток. Зараз якраз обговорюємо деякі нові технічні рішення для вдосконалення роботу UA-IX. Важливо, щоб точка обміну залишалась суспільним, а не приватним ресурсом. Зміна її статусу з дочірнього підприємства на акціонерне товариство не відповідає інтересам ринку» – пояснив Іван Пєтухов.
Іван Пєтухов також звернувся до членів Асоціації, щоб ті не передавали довіреність на право голосу на наступному з‘їзді іншим компаніям, а самі брали участь – особисто керівник компанії або хтось з керівного складу.
Ми спробували зв‘язатись з кількома іншими членами правління ІнАУ, в т.ч. й з Михайлом Комісаруком, але вони навідріз відмовились давати будь-які коментарі щодо питання можливої приватизації. Відмовились давати будь-які коментарі й в прес-службі Асоцації.
На четвер заплановане засідання правління Асоціації – можливо ситуації проясниться саме тоді або вже на з‘їзді.
А що ви думаєте про можливу приватизацію UA-IX?