Раді представити вам наш щорічний рейтинг людей, які найбільше вплинули на український інтернет протягом року, що минає. Цим матеріалом ми продовжуємо низку публікацій про підсумки 2011 року.
На відміну від минулого року, коли ми визначали 5 найвпливовіших людей, цього року ми вирішили визначити ТОП-10.
Ми звернулись до кількох десятків експертів у різних сегментах українського інтернету (реклама, маркетинг, контент-проекти, медіа, ІТ-компанії і т.д.), щоб кожен з них назвав свою десятку людей.
Участь в голосуванні взяли 25 експертів ринку (перелік дивіться внизу). Запрошення ми надсилали більшій кількості, але деякі з них відмовились через корпоративні правила, які забороняють їм брати участь в таких опитуваннях. Також частина осіб відмовилась через те, що вважали свою поінформованість щодо діяльності на ринку інших осіб занадто низькою, щоб зробити адекватний вибір.
Переможців рейтингу ми визначали за сумарною кількістю балів, набраною кожним з номінантів (людина, яку експерти вказували першою – отримувала 10 балів, другою – 9 бали… десятою – один бал).
Отже вмощуйтесь зручніше, і читайте наш ТОП-10:
Денис Олєйніков, власник Prostoprint
Денис Олєйніков, безумовно, революціонер року. Особистість харизматична. Минулого року він ввійшов до нашого рейтингу ТОП-5 людей, які найбільше вплинули на український інтернет. Ще пів року тому важко було уявити велику подію в УАНЕТі без його участі.
Денис – один з найвідоміших в Україні інтернет-підприємців, який запустив багато успішних проектів, в т.ч. imena.ua, prostoprint.com, futbolka.ua
На жаль, після відомих подій за захопленням УБОЗом компанії ПРОСТОПРІНТ, Денис оселився в Хорватії. І багато людей, які далекі від інтернет-бізнесу, його сприймають радше, як політика, ніж бізнесмена.
Владислав Чечьоткін, Rozetka.ua
Владислава Чечьоткіна можна назвати торговцем року. Його друга позиція в рейтингу – це як оцінка ролі електронної комерції в українському інтернет-бізнесі, так і оцінка бізне-успіхів онлайн-магазину Rozetka.ua, який за 6 років з моменту свого першого проданого товару виріс в провідний інтернет-магазин країни. І продовжує рости на 30-40% щороку.
Конкуренція в цьому сегменті буде лише збільшуватись, то ж в ближчі роки Владиславу ще доведеться повоювати і з великими українськими рітейлерами, і з конкурентами, які отримають щедрі інвестиції.
Ми, напевно, не помилимось, якщо скажемо, що Розетка на сьогоднішній день один з найбільш привабливих активів в українському інтернеті. Чимало венчурних фондів з задоволенням би ввійшли в його статутний капітал.
Борис Ложкін, президент Українського Медіа Холдингу
І хоча ще до недавнього часу Борис Ложкін мало асоціювався з інтернет-бізнесом, тепер його Український Медіа Холдинг вважається лідером не лише в в бізнесі друкованих ЗМІ, а й компанія №1 на інтернет-ринку.
Спершу, в березні, УМХ спільно з Петром Порошенком придбали в Джеда Сандена «КП Медіа».
Кількома місяцями пізніше УМХ і Sports.ru оголосили про створення спортивної інтернет-групи, яка працюватиме на ринках Росії, України та інших країн пострадянського простору.
А всього тиждень тому УМХ отримав контроль над одним з найбільш популярних українських порталів i.ua.
Безумовно, Бориса Ложкіна можна назвати «M&A людиною року».
Олекcандр Ольшанський, президент холдингу Internet Invest
Легендарна особистість українського інтернет-ринку. Минулого року Олександр Ольшанський був №1 в нашому рейтингу. Президент холдингу Internet Invest, в який входять компанії Imena.UA, MiroHost, УБС, Mail.UA, Parking.ua, GigaHost.ua. Олександр також інвестує в окремі незалежні проекти, наприклад, минулого року він інвестував в Kabanchi.com Єгора Анчишкіна (зараз – zakaz.ua).
Ольшанський вже 3-й рік поспіль є одним з організаторів Українського Форуму Інтернет-діячів – однієї з найбільш події року в галузі.
Олександр вважається одним з найактивніших лобістів галузі, окрім бізнесу він ще й обіймай посаду заступника голови правління Інтернет Асоціації України.
Сергій Петренко, директор Яндекс Україна
Минулого року Сергій Петренко також був в ТОП-5. Важко знайти людину в українському інтернет-бізнесі, яка б не знала Сергія – засновника і власника найвідомішого форуму SEO-шників пострадянського простору Searchengines.ru, співведучий radio-t – найпопулярнішого російськомовного подкасту, відомого блогера… Ах, ну да, і керівника Яндекса в Україні!
Цього року вже не було того карколомного злету, який був в Яндекса в 2010 році – тоді компанії вдалось відбити велику частку пошукового ринку в Google. Але компанія стабільно розвивалась. І ми вже навіть якось звикли до стабільності, нових продуктів, нових проектів. А вчора Яндекс відкрив новий київський офіс для розробників.
Денис Довгополий, GrowthUp Incubator, Startup Crash Test
Вже не перший рік Денис Довгополий займається культивуванням українського інтернет-підприємництва. Минулого року він також потрапляв до нашого ТОП-5. З точки зору формування навколоінтернетної бізнес-тусовки, Денис напевно зробив один з найбільших вкладів в УАНЕТі.
Startup Crash Test – щомісячна подія, до якої ми вже давно звикли. Як і звикли до її головного ініціатора і організатора Дениса Довгополого.
Денис також проводить велику кількість семінарів для українських стартапів, і продовжує розвивати GrowthUp Incubator, президентом якого він є. Веде тематичний блог.
Віталій Гордуз, директор UMH-Bigmir online
Віталія Гордуза можна назвати людиною, яка вміє красиво повертатись. Цього року йому вдалось повернутись в компанії, в яких працював досі, але на значно вищі посади.
Трохи більше року тому – в жовтні 2010 – Віталій вирішив покинути Український Медіа Холдинг заради власної агенції NetWalker.
Але там він пропрацював всього кілька місяців, і вже в березні перейшов на роботу в КП-Медіа, який він покинув в 2006 році на посаді фінансового директора. Цього разу Віталій в КП-Медіа прийшов вже на посаду генерального директора. Хоча його призначення й відбувалось ще при Джедові Сандену, та призначення це було все ж рішенням нових власників КП-Медіа – УМХ та Петра Порошенка.
А в жовтні Віталій очолив весь інтернет напрямок УМХ.
Дмитро Шоломко, керівник Google-Україна
Людина, з якої починався Google в Україні. Всього 2 роки тому Дмитро Шоломко був єдиним представником компанії в Україні. Після відкриття офісу в 2010 році компанія швидко почала розростатись. Особливо активно цей процес відбувався в 2011 році. Прийшла низка нових людей. Компанія починає частіше брати участь в публічних заходах.
Наступного року команда Google в Україні продовжуватиме рости й далі. В Дмитра будуть нові виклики. Яндекс «не дремлет».
Вікторія Тігіпко, керуючий партнер TA Venture
Єдина жінка в нашому рейтингу. Безумовно, цьогорічний День Інвестора (idcee), організатором якого виступала Вікторія Тігіпко, став подією року в українській інтернет індустрії. Ця конференція сприяє інтеграції української технологічної бізнес-спільноти в світову.
Другий фактор, який сприяв потраплянню Вікторії до рейтингу – це, звісно, венчурний фонд TA Venture, яким вона керує. Фонд цього року здійснив дві чималі інвестиції (з тих, що були публічно оголошені). Перша – в сервіс продажу авіаквитків Bravoavia. Друга (спільно з французьким фондом Ventech і російським KiteVentures) у видавця соціальних ігор і додатків – компанію Pixonic.
Михайло Комісарук, голова спостережної ради УКРНЕТ
Ukr.net, який належить однайменній компаній УКРНЕТ, досі залишається українським порталом №1, хоча конкуренти за цей рік значно швидше росли. І вже наступають на п‘яти.
Протягом 2011 року УКРНЕТ вмів як заробляти гроші, так і тратити їх. Ми можемо помилятись, але на телебаченні та радіо саме сервіси УКРНЕТ (зокрема, ukr.net та sinoptik.ua) рекламуються найчастіше з українських сайтів.
Михайло Комісарук займається не лише бізнесом, вже не перший рік є членом правління Інтернет Асоціації України.
Перелік осіб, які також були номіновані експертами (в алфавітному порядку):
Андрій Колодюк, Андрій Хветкевич, Артем Бородатюк, Артур Міхно, Артур Оруджалієв, Віктор Пінчук, Вікторія Бондар, Віталій Ворожбит, Влад Флакс, Георгій Дзекон, Гржегорж Войчик, Денис Голотюк, Дмитрий Кохманюк, Дмитро Лаппо, Дмитро Сатин, Дмитро Федоренко, Дмитро Шимків, Ерік Франке, Євген Шевченко, Ігор Литовченко, Леся Оробець, Лукаш Щепанскі, Максим Іщенко, Максим Лазебник, Максон Пуговський, Микола Азаров, Микола Палієнко, Надія Плахова, Оксана Завойко, Оксана Мандрика, Олександр Вітязь, Олександр Гороховський, Олександр Колб, Олександр Пеганов, Олександр Тисменецький, Олександр Чигиринець, Олексій Мась, Олексій Мервінський, Олексій Федоров, Роман Гавриш, Роман Сидоренко, Ростислав Чайка, Сергей Бойко, Сергій Лещенко, Сергій Тігіпко, Слава Баранський, Тетяна Попова, Юлія Тимошенко, Юрій Пероганич, Юрій Пісковой, Ярослав Ажнюк, Ярослав Максимович, Arjan Bakker
Експерти, що взяли участь в опитуванні (в алфавітному порядку):
Вікторія Тігіпко (Ta Venture), Віталій Гордуз (КП Медіа), Денис Довгополий (GrowthUp), Денис Олєйніков (ProstoPrint), Дмитро Шоломко (Google Україна), Дмитро Лисенко (Politiko.ua), Євген Шевченко (UA Master), Єгор Анчішкін (zakaz.ua), Іван Кучеренко (StarLight Media), Леся Оробець (народний депутат), Максим Іщенко (developers.org.ua), Максим Школьник (address.ua), Максон Пуговський (Microsoft), Олексій Танчик (I.ua), Отар Довженко, Павло Башмаков (Stanfy), Сергій Пішковцій (Watcher), Микола Палієнко (Prom.ua), Роман Рибальченко (SEO Studio), Ростислав Чайка (Lviv StartUp Club), Тарас Тарасов (Game Industry Consulting), Ярина Ключковська (Microsoft), Ярослав Ажнюк (Prodigi).