Голова прес-служба Адміністрації президента Дарка Чепак неодноразово пояснюючи, чому з українських онлайн-ЗМІ в закордонні поїздки президента беруть лише Обозреватель, посилалась на рейтинг Liveinternet,де за дивним збігом обставин цей сайт був №1 серед українських онлайн-ЗМІ.
Хоча ні для кого не секрет, що цей сайт далеко не перший, і навіть не другий за популярністю серед українських ЗМІ в інтернеті. Обозреватель не бере участь в рейтингу Бігміра. Не важко здогадатись чому. Але, наприклад, порівняти його відвідуваність з українськими ЗМІ можна через Google Ad Planner:
Як видно, відвідуваність Обозревателя майже вдвічі менша за УП та Корреспондент.нет. Як же так сталось, що за рейтингом Liveinternet Обозреватель був на першому місці?
Причин є кілька. Перша – Корреспондент.нет не брав участі в рейтингу Liveinternet, і долучився до нього лише кілька днів тому. Друга – схоже, що в статистиці Обозревателя враховується не лише Obozrevatel.com, а й Uaportal.com – який хоч і належить Обозревателю, та аж ніяк не є ЗМІ, тому враховувати його стастистикув рейтингу по ЗМІ, як мінімум, не коректно. Пересвідчитись в цьому неважко – загляньте в код головної сторінки Uaportal.com.
Кілька днів тому ситуація в рейтингу кардинально змінилась. Тепер на першому місці Корреспондент.нет, друге – Українська Правда. Третє – Обозрєватель. Обидва лідери, здається, пішли тим же шляхом, що й Обозреватель, і почали враховувати відвідуваність деяких своїх дочірніх проектів.
В місячному рейтингу Обозреватель поки що на першому місці, але вже за тиждень його обійде Корреспондент, а за 2-3 тижні – й УП.
Тепер прес-службі президента доведеться брати у всі поїздки не лояльний Обозрєватель (належить голові Держкомпідприємнитцва Бродському), а Корреспондент.