«УКРІНФОРМ БЛОГИ» – нова платформа, розроблена Національним інформаційним агентством УКРІНФОРМ за участю Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.
Схоже, слова блоги та блогосфера ми тепер все частіше будемо чути з уст прем‘єра Миколи Азарова. Спершу він зустрічається з блогерами (хоча в багатьох виникали запитання, з ким саме він насправді зустрівся), а тепер очільник уряду вирішив примусити міністрів «спілкуватись з народом».
За повідомленням прес-служби Кабміну, завдання «Укрінформ блогів» – сприяння діалогу між громадянами й владними структурами, та надання додаткової можливості оперативного обміну думками із проблемних питань з метою їх вирішення.
В повідомленні також сказано, що «завдяки цьому інтернет-ресурсу кожен міністр має тепер змогу висловлювати свої думки з питань соціально-економічного характеру та завдяки зворотному зв‘язку дізнаватися про точку зору громадян про діяльність влади, вести живий діалог, отримувати конкретні пропозиції щодо поліпшення тих чи інших напрямків роботи».
Важко уявити, як можна людину примусити вести блог, а людей, які в своїй більшості є, м‘яко кажучи, далекими від соціального вебу, напевно й неможливо.
Якщо ви зайдете на «Укрінформ блоги», то побачите, що в кожного з міністрів вже є свій блог. Мало того, там навіть зазначено, що вони є авторами цього блогу. А кожен блог велично названий на честь його автора, наприклад «Блоґ Дмитро Табачник»:
Зрозуміло, що це обман. Зрозуміло, що повідомлення будуть писати прес-служби. Мало того, вони навіть не будуть перейматись і розміщуватимуть офіційні прес-релізи, як це вже роблять зараз. Ви лише вчитайтесь в заголовки:
Найкрутішим урядовим блогером виявився Міністр оборони Єжель.
Ну і наостанок про те, заради чого все створювалось – спілкування з народом. Реєстрація на ресурсі передбачає премодерацію. Тобто після реєстрації на сайті до вас прийде лист, в якому сказано, що «вашу заявку розглянуть». Лист – англійською мовою.
Ось такі справи, шановні міністри-блогери.