Україна стала 38-ю країною в світі, де запрацювала система безконтакних платежів PayPass. Сьогодні було здійснено перший платіж через цю систему.
Технологія PayPass, належить платіжній системі MasterCard та дозволяє здійснювати безконтактні платежі – через мобільний телефон, годинник чи гаманець до яких прикріплений стікер PayPass. Розмір стікера складає приблизно 2х4 см.
В Україні впровадженням технології займається Приватбанк, який запустив перші платіжні термінали, що дають можливість оплачувати за товари через PayPass в торговельній мережі Мегамаркет.
Система працює на технології NFC (Near field communication). Стікер містить чіп, який прив‘язаний до реальної платіжної картки. Щоб здійснити платіж необхідно піднести чіп до платіжного терміналу, і протягом 2-3 секунд операція буде здійснена, а з вашої картки будуть зняті кошти.
Для товарів вартістю понад 100 грн. оплата здійснюється після введення пін-коду та підпису на чеку. Хоча сам платіж здійснюється в безконтактний спосіб.
Одним з перспективних напрямків, де може застосовуватись ця технологія, є громадський транспорт. Хоча, за словами Романа Негинського, що відповдає в Приватбанку за роботу з торгівельними мережами, наразі домовленостей з компаніями, що надають транспортні послуги немає, але роботи в цьому напрямку будуть вестись.
За словами Романа, перспективний напрямок, над яким зараз думає Приватбанк – це впровадження безконтактних терміналів в торгових мережах. Цей процес можна здійснювати паралельно з впровадженням карткових терміналів, які, згідно з розпорядженням уряду, повинні мати всі торговельні точки до кінця цього року.
Загалом в світі на сьогоднішній день емітовано 100 млн чіпів, що підтримують платежів в системі PayPass, та понад 340 тис терміналів для проведення платежів. За словами Сергія Равняго, керівника представництва MasterCard Europe в Україні, за 7 років існування системи, не було зафіксованого жодного її взлому.
Варто зазначити, що на сьогодні в світі існує чимало моделей смартфонів, в які вже вбудований NFC-чіп, що знімає потребу в наявності окремого стікера, а платіж проводиться шляхом піднесення телефону до платіжного терміналу.