В Росії набув чинності закон «Про національну платіжну систему», згідно з яким до 1 жовтня 2012 року платіжні системи повинні отримати банківську ліцензію або стати небанківською кредитною організацією.
Вступ в дію закону допоміг врегулювати ринок електронних грошей в Росії, який до цього був досить непрозорим та мав високі репутаційні ризики для банків, тому вони активно не розвивали для себе цей сегмент ринку.
Тепер банки взялись за новий для себе сегмент.
За інформацією газети Коммерсант один з лідерів ринку — Яндекс.Деньги — може продати або частку, або весь свій бізнес одному з банків.
Зараз офіційну пропозицію про купівлю бізнесу від Яндекс.Денег розглядає Сбербанк. Аналогічна пропозиція була розіслана ще низці великих банків. Цю інформацію Коммерсанту підвтердили джерела як в Яндексі, так і у одному з банків.
У компанії Яндекс.Деньги повідомили, що розглядають в якості одного з варіантів «залучення стратегічного партнера в капітал».
Комісіійний дохід від онлайн-платежів компанії Яндекс (яка управляє Яндекс.Деньгами) за першу половину 2011 року склав близько $5,7 млн.
В Україні Яндекс.Деньги не зареєстрована як платіжна система. Як ми повідомляли вчора, Яндекс.Деньги надала можливість прив’язати свій рахунок у «Яндекс.Деньгах» до українських рахунків у WebMoney та почала підключення українських інтернет-магазинів за договорами з локальним інтегрегатором Interkassa.