Компанія Microsoft, яка прийняла рішення про покупку Skype за $8,5 млрд, може поділитись вихідним кодом сервісу з російським ФСБ.
Про це на прес-конференції заявив голова російського офісу Microsoft, Микола Прянишников. За його словами, «Microsoft в Росії веде співробітництво з ФСБ і надає вихідні коди до своїх продуктів. В перспективі і Skype потенційно може стати одним з таких продуктів».
У квітні стало відомо про те, що ФСБ занепокоєна використанням в Росії іноземних сервісів з технологією шифрування, а саме Gmail i Skype. Як тоді заявили правоохоронці, такі сервіси можуть нести загрозу для безпеки Росії, і завдання ФСБ – перевірити їх на наявність проблем.
Як повідомляють в Microsoft, передача кодів продукту в правоохоронні органи не впливає на конфіденційність. Це підтверджують і ІТ-експерти – на їх думку, отримати можливість дешифрування розмови недостатньо, маючи лише вихідні коди продукту. Для цього треба, щоб компанія передала ФСБ ключ або спосіб вимкнення шифрування. Під час кожної розмови генерується випадковий ключ, і знайти його досить складно.
Доступ до вихідних кодів Skype ФСБ може отримати вже досить скоро, адже Microsoft обіцяла інтегрувати сервіс в свою наступну ОС, Windows 8, а для цього доведеться її сертифікувати.