Лише чверть випускників українських вузів ІТ-спрямування можуть знайти роботу за фахом після закінчення своєї альма-матер.
Про це заявив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко. За його словами, більшість випускників в ІТ-галузі не можуть пройти співбесіди під час пошуку роботи за спеціальністю, і лише 25% працює за фахом після вузу.
«Сфера ІТ у хорошому сенсі приречена на стрімкий розвиток. До початку світової кризи вона зростала на 50% щорічно. Непогані темпи росту зберігаються й сьогодні – 30-40%. Але невдовзі вони збільшаться у рази, адже світ визначається з новою економічною моделлю. Очевидно, що економіка майбутнього буде не сировинною, а інформаційною», – сказав він.
Водночас, згідно з дослідженням порталу з працевлаштування HeadHunter, в Україні спостерігається дефіцит на спеціалістів в ІТ-галузі, і в наступні кілька років він може значно зрости. Через це українські компанії змушені відкривати свої філіали в країнах Азії.
На думку Семиноженка, виправити ситуацію потрібно, починаючи з вдосконалення системи освіти – як у вищих навчальних закладах, так і в школі. Він також наголосив, що роль держави в цьому процесі – створити правила гри за допомогою законодавства, а роль приватного бізнесу – сприяти цьому процесу.
Як саме держава сприяє розвитку ІТ-галузі, видно неозброєним оком: минулого тижня Кабмін запропонував обкладати ІТ-підприємства податком на додану вартість.