Кожного дня з Вконтакте зникає близько 30-40 тисяч піратських відеороликів. Такі результати роботи нового російського сервісу Websheriff, який надає правовласникам інструменти з моніторингу соцмереж та видалення неліцензійного контенту.
Websheriff було створено компанією Ікс-медіа, і наразі він є одним з перших сервісів такого роду. Програма дозволяє власникам ліцензійного відео відстежувати появу піратських копій в соціальних мережах та інших сайтах (Вконтакте, Мой мир, Rutube, Rutracker) і оперативно видаляти їх. Видалення відбувається в автоматичному режимі: програма потребує людського втручання лише спочатку, на етапі “навчання”.
Керівник проекту, Володимир Набатов, розповів, що критеріями для відбору піратського відео є кілька параметрів, таких як назва ролика, його тривалість, скріншоти, а також кілька інших опцій, деталі яких Набатов відмовився повідомляти. Для моніторингу торрент-трекерів участь людини-оператора потрібна постійно, а от в соціальних мережах Websheriff може працювати і самостійно.
На даний момент послугами сервісу вже користуються такі російські компанії, як “Союз-Видео”, “Парадиз”, “Смешарики”, “Монолит” і “Люксор”. В їх інтересах захищаються понад 80 найменувань відео та моніторяться близько сотні майданчиків. Зокрема, з соціальної мережі Вконтакте за період з жовтня 2010 року, коли сервіс отримав статус модератора, вже було видалено блиько 1 мільйона копій неліцензійного відео. В пікові дні після першої появи піратського ролику кількість видаленого відео сягала 30-40 тис. на добу.
Керівник Websheriff не сказав, які прибутки зміг отримати завдяки запуску цього сервісу, і коли він вийде на беззбитковий рівень.