Сервіс Яндекс.Пробки був запущений в 2006 в Москві. В Україну він прийшов в 2008 році. Спершу лише в Києві, роком пізніше – в Одесі і Харкові. В 2010 – запустили пробки по всій країні. Україна – єдина країна, з тих, де Яндекс працює активно, і має сервіс для всієї країни, а не для окремих великих міст.
Щомісяця мобільним сервісом Яндекс.Пробки користується 1,5 млн. користувачів. Зважаючи на те, що левова частка користувачів припадає на 3 міста (Москва, Київ, Санкт-Петербург), можна оцінити, що в Україні таких користувачів 100-200 тис.
Інформація про пробки генерується самими користувачами, які встановили на свій телефон мобільний додаток Яндекс.Карти, і дозволили йому передавати інформацію про своє місцерозташування. Тобто такі телефони повинні обов‘язково бути обладнані GPS-приймачем. Яндекс знаючи про ваше місце розташування, обчислює з якою відстанню рухається користувач (беручи до увагу попередню точку та час, який пройшов між замірами).
В Яндексі стверджують, що інформація, яку передають користувачі, не є персоніфікованою. Такі користувачі генерують близько 3 млрд. сигналів щомісяця про своє місцерозташування.
В Яндексі повідомили, що користувач передає інформацію про своє місцерозташування кожних кілька секунд. За нашими оцінками, в Україні передають інформацію про своє місцерозташування близько 10-20 тис. чоловік щодня.
Окрім пересічних користувачів, інформацію передають і великі транспортні компанії (наприклад, таксопарки).
Сервіс також має можливість водіям робити повідомлення на карті через сервіс «Події на дорогах». Наприклад, можна повідомити, що пробка утворилась через те, що вантажівка розвертається, тому розсмокчеться за 5-10 хв. Повідомлення виводяться на карту.
З часом водії почали спілкуватись між собою через «Події на дорогах». Особливо це активно відбувалось в пробках, коли водіям не було чим зайнятись, вони перетворювали сервіс на чат. В Яндексі вирішили зробити більш зручний інструмент для спілкування водіїв, і назвали його «Разговорчики».
Цікавинки:
– завантаженість доріг в 24.00 в Києві значно більша, ніж о 6 ранку.
– завантаженість доріг найбільша у вівторок та четвер, а не п‘ятницю.
– найбільш завантаженим місцем в Києві є Поштова площа, яка сильно завантажена як вранці, так і у вечорі. Середньостатистичний автомобіль втрачає там від 17 до 30 хв.
Завантажити дослідження про найвужчі місця на дорогах Києва можна за цією адресою.