В сьогоднішньому дайджесті кілька цікавих новин. Зокрема, про очікувану зміну коментування для адмінів у Facebook, запуск карт 5.0 для Android, таймкілер від Google, який розповість вам про те, що і коли друкувалось в книгах та кілька інших цікавинок.
Варта того, щоб його переглянути
Відеоролик, що демонструє можливості додатку для iPhone, який здійснює миттєвий переклад текстів, на які потрапляє камера додатку:
Facebook дасть можливість адмінам Сторінок коментувати з-під свого імені
Схоже, Facebook таки піде на зустріч проханням десятків тисяч користувачів, які керують Сторінками (Page/Сторінка – форма для створення офіційних представництв брендів чи компаній у Facebook). Зараз, людина, яка створила Сторінку, не може коментувати чи розміщувати контент в цій Сторінці від свого імені, а лише від імені Сторінки.
Вчора для багатьох користувачів була доступна опція, яка давала можливість адміну переключатись між екаунтами. Сьогодні цю можливість закрили, але проведення тесту вселяє надії, що опція незабаром стане загальнодоступною.
Google запустив Maps 5.0 для Android
На початку грудня Google анонсував п‘яту версію Google Maps для Android. З сьогоднішнього дня вона стала доступною для користувачів смартфонів на базі цієї ОС.
Найважливіша новація – відображення карт в 3D. При цьому використовується векторна графіка, яка споживає менше потужності процесора, ніж звична полігональна графіка.
Google тепер точно знає, що і коли друкували в книгах
В Google, використовуючи інформацюі з понад 5 мільйонів відсканованих книг, змогли створити окремий сервіс, який дає наочне відображення частоти вживання різноманітних слів чи словосполучень в книгах різними мовами за останні 200 років. Сервіс називається Books Ngram Viewer.
Мобільних операторів хочуть заставити платити за короткі номери
Уряд підготував постанову «Про внесення змін в розмір плати за виділення номерного ресурсу», яким вводиться плата за використання коротких чотиризначних і п’ятизначних номерів в мобільних мережах. Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРС) вже схвалила відповідний проект постанови, і тепер його повинен затвердити Кабмін.
Згідно із законопроектом, вартість виділення мобільному операторові єдиного номера для усієї території України складе 200 тис. грн. Номер, єдиний для усіх обласних центрів, обійдеться в 100 тис. грн., для одного регіону – 10 тис. грн. При цьому досі залишається відкритими питання, чи платитимуть оператори за вже використовувані номери. Більше деталей читайте тут.
Київському GTUG 1 рік, і він на першому місці
Днями виповнився рік київській групі користувачів технологій Google Kyiv GTUG Center. Станом на сьогодні ця організація посідає перше місце в світовому рейтингу GTUG. Рейтинг є дещо специфічним – він складається за кількістю проведених заходів, та іншого наразі нема.