Популярні українські інтернет-ЗМІ стануть об‘єктом уваги з боку співробітників «Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії», які будуть проводити моніторинг коментарів з метою виявлення проявів ксенофобії.
Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії очолює народний депутат Олександр Фельдман, якого виключили з фракції БЮТ наприкінці вересня 2010 року, а вже на початку жовтня Фельдман створив вищезгаданий інститут і почав боротись за чистоту в інтернеті.
Фельдман заявив, що всі коментарі із закликами до міжнаціональної ворожнечі, де вказані ІР-адреси авторів, стануть предметами заяв до прокуратури, а там, де немає ІР-адрес – будуть звертатись до адміністрації сайтів з проханням надати такі дані для подання заяв.
Фельдман вважає, що для покарання розпалювачів міжнаціональної ворожнечі достатньо написати заяву до суду, де відповідачами вказати офіційних власників інтернет-видань. На думку Фельдмана, якщо суддя знайде в редакційних матеріалах ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі, то інформація буде направлена в прокуратуру, і порушать кримінальну справу.
За словами Фельдмана, якщо власники новинарних сайтів не бажають проводити більшу частину часу в судах, то у них є альтернатива: або стежити за коректністю коментарів і блокувати ксенофобські висловлювання, або покласти відповідальність на самих користувачів, запрограмувавши сторінку таким чином, щоб було видно ІР-адресу коментаторів.
Все це схоже на мавпування російського досвіду. Там теж під виглядом боротьби з проявами ксенофобії вже багато років борються з опозицією в інтернеті.
Проблема лише в тому, що сам Фельдман, схоже, не до кінця розуміє, як працює інтернет.