Соціальна мережа Вконтакте досягла домовленостей з відеосервісом ivi.ru згідно з якими цей сервіс матиме право видаляти відеоролики з соцмережі, на які має ліцензію, і показувати їх через спеціальний додаток.
Якщо ivi.ru не володіє ліцензією на той чи інший фільм, то він не зможе видалити його з Вконтакте. Одним з перших правовласників, з яким ivi.ru почала партнерство, стала російська кінокомпанія “Централ Партнершип”. Ivi.ru взяла на себе зобов’язання захищати відеоконтент компанії в інтернеті, а також ділитися прибутками з реклами, яка показується через додаток ivi.ru на Вконтакте.
Загалом половина компаній-власників авторських прав, з якими ivi.ru має підписані контракти (близько 150) погодилися на розміщення свого контенту в інтернеті в обмін на можливість видалення його неліцензійних копій на Вконтакте, а також розподіл прибутків від реклами.
Деякі компанії, навпаки, виступили з критикою такого підходу. “Гала Рекордс”, яка представляє в Росії інтереси лейблу EMI, відмовилася надавати свій контент, мотивуючи це тим, що Вконтакте повинен спочатку сам видалити все піратське відео. Як відомо, цього року “Гала Рекордс” кілька разів подавала на соціальну мережу в суд у зв’язку з порушенням авторських прав.
Вичищенням Вконтакте від піратських копій свого відео займається також телеканал ТНТ, який досяг домовленостей з адміністраторами соціальної мережі. З 1 листопада вже було видалено понад 300 000 відеороликів з програмами каналу.
Додаток ivi.ru на Вконтакте з’явився цього літа. Він дозволяє користувачам легально переглядати сотні фільмів, серіалів та музичних відео, які надали власники авторських прав. Монетизація додатку здійснюється шляхом показу в ньому реклами. Сервіс ivi.ru доступний лише для жителів Росії.