Сьогодні на відкритті IDCEE виступав віце-прем‘єр Сергій Тігіпко. З одного боку, хотілось почути, що ж представники влади думають про один з найбільш іноваційних сегментів економіки. З іншого – я не уявляю, що може цікавого сказати інтернет спільноті один з членів українського уряду, оскільки я ще ніколи не чув щось адекватного про цю галузь від наших урядовців за останні 10 років.
Спіч Тігіпка вразив багатьох. По моєму, Сергій Леонідович так і не зрозумів, куди він потрапив. Віце-прем‘єр багато розповідав про успіхи уряду в побудові української економіки, макроекономічну стабільність, залучення інвестицій… І нічого про те, заради чого зібрались люди сьогодні в Мистецькому арсеналі. Ні, я звичайно розумію, що на цих вихідних у нас місцеві вибори, і сьогодні останній день агітації, і що приїхало кілька камер, щоб зняти спіч урядовця, щоб показати його сьогодні на ТБ. Але при чому тут кілька сотень людей, які мали слухати його монолог?
Тігіпко пішов, а «осадочєк остался». Що ж, спробую сформулювати кілька запитань, відповідь на які я б дуже сильно хотів отримати:
1. Чи є в українському уряді хоча б одна людина, яка може адекватно пояснити, в чому суть інноваційної політики держави?
2. Чи є в українському уряді хоча б одна людина яка розуміє, чим впровадження реального e-government відрізняється від запуску інформаційного сайту якогось міністерства.
3. Інтернет ринок Британії на сьогоднішній день формує понад 7% ВВП країни, в США – понад 12%. Весь світ активно розвиває технологічну складову, без якої країна приречена бути сировинним додатком. Чи розуміє українська влада, що за рівнем впровадження сучасних технологій Україна вже починає поступатись навіть Молдові?
4. Тігіпко нещодавно розповів, що держава Україна повинна в Криму створити своє чи то «Сколково» чи то «Кремнієву долину». А сьогодні Тігіпко поділився думкою, що держава повинна створити свій іноваційний фонд для іноваційних інвестицій. Черговий «распіл бабла»? Як держава може інвестувати в те, в чому вона нічого не розуміє?
5. Чи розуміє українська влада, що у світі вже відбулась цифрова революція, а ми досі живемо в аналоговій державі з аналоговою владою, аналоговими політиками, аналоговим управлінням, аналоговою освітою, аналоговою медициною?
А у вас є запитання до Тігіпка?