Служба Безпеки України має встановлену апаратуру для прослуховування більшості українських операторів мобільного зв”язку, яка успішно функціонує. Про це газеті Сегодня повідомив один з працівників СБУ.
Нагадаю, на початку минулого тижня між компанією Інтертелеком та СБУ розгорівся скандал: провайдер відмовився встановлювати у себе автоматичну систему зняття інформації, на чому наполягали в службі безпеки.
Голова компанії, Борис Акулов, заявив про обшук головного офісу Інтертелекому в Одесі 30-31 серпня 2010 року – за його словами, правоохоронці займалися пошуком обладнання китайської ZTE, яке нібито було завезено контрабандним шляхом. Після цього Акулов звернувся з відкритим листом до голови Верховної Ради України Володимира Литвина щодо роз”яснення, яку саме апаратуру мають право встановлювати правоохоронні органи, а також навів документи від китайського партнера – компанії ZTE, які містять дані про легальність отриманого обладнання.
В п”ятницю газета Сегодня опублікувала статтю, в якій один зі співробітників СБУ заявив про те, що такі дії правоохоронців – реакція на відмову Інтертелекома встановлювати “прослушку” у себе.
“Інтертелеком дійсно відмовився встановлювати автоматичну систему для прослушки. Така система давно функціонує в інших компаніях мобільного зв’язку. “Інтертелеком” чи не єдина компанія, де її не було”, – сказав він на умовах анонімності. “Але відмова – справа тимчасова. Всі компанії зв’язку в Україні працюють на дорогому обладнанні, більша частина якого завезена напівлегально. Тому одразу після відмови “Інтертелекому” з нами співпрацювати, проти нього була порушена кримінальна справа по контрабанді”.
За інформацією газети, організувати прослуховування будь-якої людини в Україні не є складно: досить зробити її фігурантом оперативно-розшукової справи, а також отримати санкцію суду.
Опитані виданням політики підтвердили, що СБУ може “слухати” усіх власників мобілок в Україні. “Є комплекси, які працюють, як радіоприймачі – можна налаштуватися на будь-яку мобілку. Мобільний, до речі, прослухати простіше, ніж стаціонарний”, – сказав депутат НУНС, Геннадій Москаль.
Pingback: Webreader #13 « Blogoreader – українська блогосфера та інтернет()