Борис Колесников, віце-прем”єр міністр України, в інтерв”ю для “Дзеркала Тижня” розповів нові деталі розробки Податкового кодексу, над яким точаться суперечки бізнесу та влади останні кілька місяців.
Так, ще кілька тижнів тому голова комітету підприємництва, Михайло Бродський, проводив зустріч з представниками ІТ-сфери, на якій стало відомо, що єдиний податок для цього бізнесу становитиме 1500 грн + відрахування в Пенсійний фонд.
Водночас в інтерв’ю газеті Дзеркало Тижня Колесников повідомив нові умови оподаткування бізнесу в Україні. За його словами, єдиного податку в його сьогоднішньому вигляді вже не буде. “Такого поняття, як єдиний податок, швидше за все, не буде. Неможливо зберегти ситуацію, за якої на єдиному податку перебувають корпорації, що заробляють десятки мільйонів доларів”, – сказав віце-прем”єр і додав, що для цього зроблять перехідний період у 24 місяці і залишать назву “єдиний податок” на цей строк.
“Ми всі солідарно сплачуємо внески до Пенсійного фонду і солідарно одержуємо пенсії. То чому представники малого бізнесу — платники єдиного податку не беруть участі в цих видатках? Вони ж прийдуть до держави по пенсію, отже, мають сплачувати внески до Пенсійного фонду. Це не податок на бізнес, це — участь у вашій майбутній пенсії”
Що ж стосується ІТ-галузі, то тут умови оподаткування, схоже, знову змінять. Ось що сказав Колесников на запитання журналіста про податки для айтішників:
“Це питання ми поки винесли за дужки. У принципі, це великий ринок, ми повинні дати йому розвинутися, легалізувати свою діяльність і теж на п’ять років звільнити від податку на прибуток. Хоча можливими є 19% податку на прибуток і нульова ставка ПДВ.
Тут також виникає питання про податок на дивіденди. Планується 5%. Що дає змогу будь-якому підприємцю за 19+5% отримати у своє розпорядження гроші. Такого в історії нашої країни з 1991 року не було”.
Pingback: Інтернет-ЗМІ: українські політики більше обіцяють, ніж виконують | Watcher()
Pingback: ІТ-сфера буде платити 1000 грн єдиного податку | Watcher()