В дивне русло переходить конфлікт між компанією «Гоу Огле» (володіє доменом google.ua) та, компанією Google Inc. Нагадаємо, що судова тяганина за домен триває вже більше року.
Сьогодні «Гоу Огле» провела прес-конференцію, і поклала всю відповідальність за «нецензурну характеристику українського парламенту в пошуковику Google» на компанію Google Inc.
Нагадаю, що протягом тижня на початку серпня при наборі в пошуковій стрічці Google адреси сайту українського парламенту rada.gov.ua, користувачі отримували вкрай несподіваний результат з нецензурною лексикою:
В чому вина компанії Google в цій ситуації, «Гоу Огле» не пояснила.
Але цікаву версію причин, що призвели до такої ситуації, описав в своєму блозі Олександр Надтока. На його думку причина у недогляді айтішніків Верховної Ради.
Річ в тім, що стандартний порт роботи HTTP протоколу – 80. Але іноді також використовують його альтернативу – порт 8080.
По замовчуванню, коли вводиться адреса сайту в браузері, потреби вказувати порт нема – браузери автоматично використовують 80-й порт. Але якщо ви все ж вкажете порт – браузер виконає вашу команду.
Усі порти в діапазоні від 0 до 1023 прийнято називати системними або привілейованими, оскільки вони використовуються для роботи стандартних сервісів операційної системи і для їх конфігурації необхідно мати відповідні права.
Порти вище 1023 називають призначеними для користувача, тому що їх зазвичай використовують для роботи призначених для користувача сервісів. Часто порт 8080 вибирають для альтернативного вебсайту, сервера або хоста, але у багатьох хостерів порт 8080 закритий.
Якщо ви наберете в адресному рядку браузера http://www.rada.gov.ua:80/ – потрапите на портал Ради за адресою http://portal.rada.gov.ua/. Туди ж ви потрапите й не вказуючи порт. Але коли ввести запит http://www.rada.gov.ua:8080/ – результатом буде біла сторінка.
Судячи з усього порт відкритий і там нічого окрім білої сторінки немає. Як вдалося зробити такий красномовний title про “казлів”? Версію читайте в блозі Олександра Надтоки.
Чому при пошуку на першому місці у видачі виводився http://www.rada.gov.ua:8080, а не на другому? Скоріш на все вплинула різниця домена і субдомена – www.rada.gov.ua має більше вагу чим zakon.rada.gov.ua і portal.rada.gov.ua.
А які ваші версії причин, що призвели до «паплюження українського парламенту»? І чи дійсно в цьому є вина компанії Google?