Протягом останніх пів року я вже кілька разів стикався з різноманітними ініціативами-зверненнями до Google з метою переконати цю компанію перекласти інтерфейс YouTube українською мовою.
Нічого окрім посмішки в мене це не викликає. Адже проблема, очевидно не в небажанні Google зробити приємне українським користувачам.
Всі локалізації сервісів Google відбуваються пакетно. Першою з‘являється англійська, далі, як правило 10-12 найпопулярніших мов. Ну і далі вже як пощастить – ми або потрапляємо в третю хвилю, якщо вона масова – 20-25 нових мов (так було з сервісом google translate), або далі – в 4-ту хвилю, якщо третя хвиля невелика – до 10 мов (так було з YouTube).
Апеляції до Google у формі – «ей, шановні, нас тут 50 мільйонів в Україні, а ви ніяк нам не зробите україномовний інтерфейс до YouTube» – не витримують жодної критики. Google є комерційною, а не благодійною організацією. Вони дивляться цифри.
Ви ніколи не задумувались, скільки користувачів є зареєстрованими в gmail.com? А скільки серед них поставили собі російський інтерфейс або залишили по замовчуванню англійський? А скільки користувачів по замовчуванню користуються для пошуку в Україні сервісом google.RU, а не google.com.ua чи в крайньому випадку google.com?
Візьміть для порівняння Угорщину – там 10 мільйонів населення, але інтернетом користуються 6 млн. Ця країна є мономовна – більше 90% використовує в побуті угорську (і, напевно, в інтернеті). Як ви думаєте, скільки користувачів в цій країні користується угорським інтерфейсом gmail? Думаю, не помилюсь, якщо таких в 4-5 разів більше, ніж україномовних.
Може проблему слід шукати не в Google, а в Україні? Хочете, щоб звернув Google увагу на вас, і свої сервіси швидше локалізував українською? Агітуйте українців, щоб реєструвались в gmail та використовували українську локалізацію існуючих сервісів.
Upd.: Youtube починаючи з 1 жовтня доступний українською мовою
Pingback: Дайджест: українізація YouTube, МТС міняє яйця, Office 2011 для Mac, як працює Y Combinator | Watcher()